به گزارش خبرنگار  راسان خبر در  ایلام،، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر جمعه درجمع خبرنگاران اظهارداشت:  با توجه به وورد سلامانه بارشی پرقدرت به سطح استان از  روز شنبه تا سه شنبه هفته اینده  ضمن اعلام آماده باش مجدد به ستاد مدیریت بحران تمام چادرهای نوروزی مردم در طبیعت جمع‌آوری شده و پلیس نیز […]

به گزارش خبرنگار  راسان خبر در  ایلام،، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر جمعه درجمع خبرنگاران اظهارداشت:  با توجه به وورد سلامانه بارشی پرقدرت به سطح استان از  روز شنبه تا سه شنبه هفته اینده  ضمن اعلام آماده باش مجدد به ستاد مدیریت بحران تمام چادرهای نوروزی مردم در طبیعت جمع‌آوری شده و پلیس نیز مسیرهای خطرساز را مسدود خواهدساخت.

وی افزود:  همه مسئولان، نهادها، ارگانها، مردم و شرکت های که می توانند در این موج قوی بارش ها به نحوی کمک کنند، در آماده باش کامل باشند.
استاندار استان تاکید کرد: بارش سنگین باران و به راه افتادن سیلاب در هفته گذشته به ۱۰۰ کیلومتر از راه های استان خسارت وارد کرد و نگرانی از طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها در هفته آینده همچنان جدی است.
وی اضافه کرزد: بالایی نگرانی از طغیان چشمه‌ها، مسیل‌‌ها و رودخانه‌ها را جدی دانست و به مردم استان بویژه عشایر، روستائیان و گردشگران توصیه کرد که در مجاورت رودخانه‌ها و حریم آبراه‌های استان مستقر نشوند
 بنابر اعلام سازمان هواشناسی، بارندگی‌های  از فردا شنبه در استان اغاز شده که با وزش باد نسبتا شدید، رعد و برق و رگبار پراکنده تگرگ همراه و سبب آبگرفتگی معابر و سیلاب می‌شود.
استان ایلام با وسعت ۲۰٬۱۵۰ کیلومتر مربع و ۱٫۲ درصد مساحت، بیست و دومین استان ایران از نظر وسعت محسوب می‌شود این استان یکی از استان‌های نیمه مرطوب کوهستانی ایران می‌باشد و هر کدام از این کوه‌ها، جاذبه‌ها و زیبایی‌های خاص طبیعی خود را به همراه دارد .