راسان خبر ایلام_ مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: چندگانگی موجود در نظام آدرس دهی كشور با طرح تازه نشانی استاندارد ملی ایرانیان(GNAF ) اصلاح شده است و همه مكان ها دارای یك نشانی منطبق با استانداردهای جهانی می شوند.

c593e88a-1b4d-4bad-8044-9e68755257fb_20160711_161319

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی پست کشور؛ طرح ملیGNAF یا فایل ملی نشانی ژئوكدشده، قرار است با هدف یكسان سازی نشانی همه مكان های كشور در حال پیاده سازی است . ژئوكد اقدامی است كه به یك نشانی روی نقشه اطلاعات (دیتا) داده می شود .

در همین ارتباط، مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت: اكنون دستگاه ها یا افراد نشانی خود را به شكل های مختلف در اختیار دیگران قرار می دهند اما با اجرای نظام آدرس استاندارد و یكسان ملی ایرانیان همه این مشكل ها برطرف و آدرس یابی آسان می شود .

وی افزود : اكنون هر كدام از ۲۳ دستگاه اجرایی كشور یك نشانی و كد در اختیار دارند كه با هم هماهنگی ندارند كه این امر از عوامل موثر در سخت پیدا كردن یك نشانی است .

مهری سامان دهی به همه نشانی ها و یكسان سازی نگارش آنها در مرسوله های ارسال شده از سوی دستگاه های اجرایی را یكی از فایده های اجرای طرح ملی جی.نف برشمرد و اضافه كرد: كاهش اتلاف وقت و هزینه از دیگر مزیت های این طرح است .

مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این پرسش كه آیا مكان های خالی از سكنه نیز مشمول این طرح می شود، گفت: وظیفه داریم به هر مكانی در كشور چه دارای سكنه باشد و چه نه، كد داده و طول و عرض جغرافیایی آن مكان را تعیین كنیم .

به گفته وی، از این كد و طول و عرض جغرافیایی روی نقشه استفاده شود .

وی یكی از كاربردهای طرح ملی جی.نف را در ارایه اطلاعات دقیق مكانی برشمرد و افزود: چاه های آب، تابلو و پست های برق، صندوق های پستی و هر نشانه غیرمتحرك در كشور شامل این طرح می شود و نشانی خواهد داشت .

مهری اجرای طرح ملی نشانی استاندارد یكسان ایرانیان را پایه اصلی و پیش شرط اجرای كامل پروژه دولت الكترونیك دانست و ادامه داد: دستیابی به اطلاعات صحیح از همه مكان های كشور عامل اصلی موفقیت آمیز بودن دولت الكترونیك است .

مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد: داشتن اطلاعات درباره اینكه یك خیابان چند باب ساختمان دارد و هر یك از این ساختمان ها چند واحد مسكونی، تجاری، نانوایی، داروخانه، بیمارستان و… را در خود جای داده است افق روشنی برای برنامه ریزی درست پیش روی مسئولان می گشاید .

وی ادامه داد : ایجاد چنین اطلاعات جامع و كاملی كه نشان دهد چند نفر در ساختمان های یك خیابان ساكنند و چگونه می توانند نیازهای خود را برطرف كنند، به شدت مورد نیاز برنامه ریزان و مدیران دستگاه های دولتی و خصوصی است كه به آنها كمك می كند بهترین راه را برای افزایش رضایت مردم از خدمات خود انتخاب كنند .

مهری بیان كرد: ایجاد این اطلاعات دقیق همچنین كمك می كند در صورت بروز هر نوع خسارت طبیعی یا غیرطبیعی مشخصه های ملكی، دقیق باشد و در آینده از آنها برای بازسازی و نوسازی مكان ها استفاده كرد؛ بدون آنكه حق كسی پایمال شود .

مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: در این طرح همه اسناد ملكی قدیمی ایران به روزرسانی و ایرادهای موجود برطرف می شود. همچنین یك بانك اطلاعات واحد برای همه دستگاه ها ایجاد می شود .

وی اجرای طرح ملی جی.نف را عامل ایجاد تاثیرهای شگرف در اقتصاد كشور دانست و افزود: با این طرح اعمال مدیریت آسان می شود و مردم می توانند بهترین مسیرها را بیابند .

مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران اعلام كرد:طرح بهنگام سازی كدپستی كه پارسال به اجرا درآمد به ۱۰۰درصد اهداف پیش بینی شده در بخش شهری دست یافت و ۶۰ درصد برنامه های بخش روستایی آن نیز كامل شده است .

به گفته وی، طرح بهنگام سازی كدپستی در همه بخش های روستایی تا میانه امسال پایان می یابد.