به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای اسفند ماه سال جاری بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه کالا در این استان افزایش یافته و این روند تا پایان تعطیلات ایام نوروز ۱۵ فروردین ادامه دارد. وی با بیان اینکه نظارت ها در بازار شب عید و […]

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای اسفند ماه سال جاری بازرسی و نظارت بر مراکز عرضه کالا در این استان افزایش یافته و این روند تا پایان تعطیلات ایام نوروز ۱۵ فروردین ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نظارت ها در بازار شب عید و این ایام تشدید خواهد شد، ادامه داد: در این بازرسی ها، کالاهای مشمول استاندارد اجباری، کنترل و با توزیع کالاهای فاقد پروانه استاندارد برابر قوانین رسیدگی و برخورد خواهد شد.

 مدیرکل استاندارد ایلام اظهار داشت: به منظور کنترل بر کیفیت کالاهای عرضه شده و همچنین داشتن نشان استاندارد، بازرسان این اداره کل در قالب گشت های مشترک با حضور نماینده های سازمان حمایت از مصرف کنندگان، تعزیرات حکومتی، اصناف ، اماکن و  بهداشت به صورت روزانه از مراکز عرضه بازرسی و نظارت به عمل می آید.

همتی با اشاره به اینکه هم اکنون نمونه برداری از سطح بازار و بازرسی های متعددی در حال انجام است، افزود: بازرسان این اداره کل در قالب گشت های مشترک تا پایان نوروز تمرکز ویژه ای روی مواد غذایی و سایر کالاها مصرفی شهروندان در این ایام خواهند داشت.

وی بیان داشت: مصرف کالای با کیفیت و سالم حق همه شهروندان است و تولید کنندگان و عرضه کنندگان باید برای جلب رضایت مشتریان خود درراستای تولید چنین کالاهایی اقدام کنند.

 مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: مردم از کالایی استفاده کنند که نشان استاندارد داشته باشد و جهت اطمینان از صحت علامت استاندارد و سلامت  محصول خریداری شده خود می توانند کد ده رقمی زیر علامت استاندارد را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ از طریق پیامک ارسال نمایند.

کد خبر/۴۸۸۱۷