ایلام، راسان خبر_ مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: طرح ملی تاب آوری اجتماعی زنان آسیب دیده و در معرض آسیب این استان اجرا می شود

IMG_20170118_57473

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ کلثوم خلیلوند با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارائه آموزش های لازم به زنان به منظور کاهش تهدیدهای خانواده اجرا می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را کاهش خشونت، تنش و نزاع در خانواده و جامعه عنوان و تاکید کرد: جامعه هدف این طرح زنان سرپرست خانوار و یا در معرض آسیب مناطق آسیب پذیر استان است.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است، یادآور شد: این طرح با همکاری سازمان های مردم نهاد و اساتید دانشگاه در استان اجرا می شود.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: در اجرای این طرح ابتدا مربیان و مددکاران آموزش های لازم را فرا گرفته و سپس این آموزش ها را به دختران و زنان آسیب پذیر مناطق حاشیه ای استان منتقل می کنند.
خلیلوند اظهار کرد: طرح تاب آوری زنان نه تنها موجب افزایش قدرت تحمل و سازگاری فرد در برخورد با مشکلات می شود بلکه مهمتر از آن منجر به حفظ سلامت روانی و ارتقا آن نیز خواهد شد.
وی افزود: از آنجایی که بانوان از جمله قشر آسیب پذیر جامعه محسوب می شوند، توانمند سازی آنان از طریق مداخلات آموزشی و مشاوره ای می تواند راهکار مناسبی در راستای ارتقای تاب آوری باشد.
وی مخاطبان اصلی این طرح را زنان سرپرست خانوار عنوان کرد و گفت: این بانوان از طریق سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و همچنین سازمان های مردم نهاد معرفی شده و در دوره های آموزشی شرکت می کنند.

ایرنا