به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام: حجه الاسلام حسن شهیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، از اجرای طرح ملی “وقف مصحف شریف” در استان خبر داد. وی با اشاره به اینکه هدیه یک جلد قرآن کریم 70 هزار ریال می […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام: حجه الاسلام حسن شهیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، از اجرای طرح ملی “وقف مصحف شریف” در استان خبر داد.
وی با اشاره به اینکه هدیه یک جلد قرآن کریم 70 هزار ریال می باشد، گفت: خیرین می توانند با واریز این مبلغ به شماره حساب 128 باشناسه پرداخت 94040001329 نزد بانک ملی و یا با مراجعه حضوری به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام،  هر تعداد مصحف شریف را خریداری و وقف کنند.
وی با اشاره به اینکه در این قرآن‌ها ضمن قرارگرفتن صفحه‌ای با عنوان وقف مصحف شریف قرار گرفته است، ادامه داد: واقف می‌تواند مشخصات خود و یا محلی که قرآن را برای آنجا وقف کرده، در آن ثبت کند و طبق نیت دلخواه مصحف خود را برای مساجد، مدارس، امامزاده گان و بقاع متبرکه، بیمارستان و … شهر یا منطقه خود وقف کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه وقف قرآن برای مساجد و بقاع متبرکه از رایج ترین انواع وقف است که با نیت تقرب به خدا و برای تلاوت قاریان کلام خدا انجام می شود، افزود: نهادینه کردن فرهنگ وقف قرآن، مشارکت همگانی و بسترسازی در راستای تسهیل امور وقف از جمله اهداف این طرح می باشد.