“سحر سنایی” مدیرکل سازمان انتقال خون استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: طرح نذر خون از ابتدای ماه محرم تا انتهای صفر با نیت نذر خون در ایام تاسوعا و عاشورا و اربعین در تمام مراکز کشور انجام می‌شود و استان ایلام در این راستا رتبه سوم کشوری […]

 

سحر سنایی” مدیرکل سازمان انتقال خون استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: طرح نذر خون از ابتدای ماه محرم تا انتهای صفر با نیت نذر خون در ایام تاسوعا و عاشورا و اربعین در تمام مراکز کشور انجام می‌شود و استان ایلام در این راستا رتبه سوم کشوری قرار دارد.

وی افزود: در دهه اول محرم بیش از ۲۷۰ نفر موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان بیان داشت: پایگاه انتقال خون استان با توجه به ذخایر موجود انواع گروه‌ها و فرآورده‌های خونی آمادگی کامل برای اهدای خون به بیماران و زائران نیازمند به خون در زمان اربعین حسینی را دارد.

وی بیان داشت: استان ایلام از نظر شاخص اهدا خون رتبه چهارم کشوری را دارد و جمعیت اهداکنندگان مستمر خون در ایلام بالاتر از میانگین کشوری است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون  بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان موفق به اهدای خون شدند.

سنایی یادآور شد: هرانسان بالغ به‌طور متوسط هفت لیتر خون دارد که مردان ۴ بار در سال و زنان ۳ بار در سال مجاز به خون‌دهی هستند.

گفتنی است، بیش از ۸ هزار نفر اهدا کننده خون مستمر در استان وجود دارد.