ایلام، راسان خبر_ مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: ظرفیت تولید اتیلن در این مجتمع با بهره برداری از مرحله دوم واحد الفین به ۴۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

 ۸۲۱۸۶۶۴۵-۷۰۹۳۵۱۶۶

به گزارش راسان خبر؛ فرهاد دانشی اظهار کرد: پیشرفت های قابل ملاحظه ای در ۲ واحد الفین و SRU این شرکت با تلاش های هیات مدیره و سرمایه گذار پروژه ها و پیمانکاران صورت گرفته است.
وی افزود: با توجه به بارش های سال گذشته، فراهم نشدن مواد اولیه و برخی محدویت های منابع و تاخیر در ترخیص برخی تجهیزات در گمرک و … واحد الفین با وجود پیشرفت محسوس و چشمگیر با تاخیر در راه اندازی مواجه بوده است که در صورتیکه منابع مالی و سفارش ها به موقع در اختیار این واحدها قرار گیرند، نیمه اول سال آتی واحد الفین به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام ادامه داد: واحد الفین از بهمن ۹۳ تاکنون به حدود ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده که این میزان در هر ماه ۲ درصد بوده است.
دانشی با ذکر این نکته که از ۲۵۰ سفارش تاکنون ۲۴۳ مورد خریداری شده اند که یا در گمرک یا در مسیر انتقال به شرکت هستند، افزود: بیشترین فعالیت را شرکت پیمانکاران شرکت استیم، پتروهنگام و پارس قدرت داشته اند که بایستی از تلاش های این پیمانکاران تشکر شود.
وی ادامه داد: کمتر از ۱۱ درصد از ساختمان تا تکمیل نهایی باقیمانده و پیشرفت نصب قالب های این واحد تا پایان شهریور به ۹۵ درصد می رسد و همچنین در بخش نصب تجهیزات هفت درصد باقیمانده است.
مدیرعامل پتروشیمی ایلام با بیان اینکه هم اکنون با حدود ۲۳ تن به تولید به فعالیت خود ادامه می دهیم، افزود: پس از بهره برداری از مرحله دوم (الفین) خوراک مورد نیاز را از پالایشگاه گاز دریافت می کنیم که وابستگی به خط لوله اتیلن غرب از بین می رود و می توانیم سالانه ۴۵۰ هزار تن اتیلن تولید کنیم.
دانشی ادامه داد: این شرکت در شرایطی که ۴۰ تن در ساعت گاز اتیلن از خط لوله غرب دریافت کند ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن اتیلن در سال را داراست، طی شش ماه گذشته وضعیت اخذ خوراک بهتر شده اما طی ۲ سال گذشته با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد تولید داشته ایم و خوراک لازم از خط لوله غرب دریافت نمی شد.