ایلام، راسان خبر -فرماندهان مرزبانی ایلام و گارد سوم عراق در مرز بین المللی مهران برای تامین امنیت زائران اربعین دیدار کردند.

۲۰۰۱۴۹۵

به گزارش راسان خبر؛ فرماندهان مرزبانی ایلام و فرمانده مرزبانی گارد سوم عراق ظهر امروز در پایانه مرزی مهران به منظور بررسی امنیت زائران در اربعین ۹۵ دیدار کردند، در این دیدار آخرین وضعیت تدابیر امنیتی بررسی شد.

ظافر جمال الحسینی؛ فرمانده گارد سوم عراق  ظهر پنجشنبه (۳۱ تیرماه) در دیدار با فرمانده مرزبانی استان ایلام در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: این دیدار به منظور بررسی امنیت و کنترل مرز ایران و عراق در استان ایلام و تسهیل در رفت و آمد زائران در ایام اربعین صورت گرفته است.

وی بیان داشت: مرزبانی کشور عراق از آمادگی کامل برای تامین امنیت زائران اربعین برخوردار است و در این زمینه امروز با مسئولان مرزبانی استان ایلام نیز توافقاتی صورت گرفته است.

فرمانده مرزبانی استان ایلام نیز در این دیدار گفت: این دیدار در سه محور کنترل مرزها، بررسی مشکلات تجار و تسهیل در رفت و آمد زائران تشکیل شده و خوشخبتانه نتایج خوبی در پی داشته است.

سرهنگ یحیی الهی افزود: با همکاری مرزبانی ایلام و عراق کنترل مرزها تشدید می شود و علاوه بر مشکلات بر سر راه تجار برای صادرات کالا نیز حل می شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین نتایج این نشست تفاهم همکاری برای امنیت کامل زائران اربعین بوده است.چ

مرز مهران مهمترین کانون تردد زائران ایرانی در ایام اربعین است و هر ساله چندیدن دیدار بین فرماندهان مرزبانی دو کشور برای امنیت زائران اربعین برگزار می شود.

امسال پیش بینی شده بیش از سه میلیون زائر از مرز مهران در ایام اربعین وارد عتبات عالیات شوند.