ایلام، راسان خبر_ فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که از طریق فضای مجازی بیش از ۶ میلیارد ریال از ۲۳ هزار نفر کلاهبرداری کرده بود، در شهرستان چرداول دستگیر

 

۸۲۳۸۶۰۶۹-۷۱۳۲۵۰۰۹

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر  از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار نور علی یاری روز شنبه اظهار کرد: به دنبال وقوع چندین فقره کلاهبرداری پیامکی از شهروندان در شهرستان چرداول کارشناسان پلیس موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: بررسی های اولیه پلیس مشخص کرد متهم با ارسال پیامکی با این مضمون که ‘شما برنده قرعه کشی شده اید و نیاز است برای دریافت جایزه مبلغی را به حساب واریز کنید’ از طعمه های خود کلاهبرداری می کرد.
فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: با اشراف اطلاعاتی پلیس متهم در یکی از بخش های شهرستان چرداول شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
سردار یاری اضافه کرد: تحقیقات پلیس نشان می دهد این فرد به همین شیوه در سه استان بزرگ کشور اقدام به کلاهبرداری پیامکی از مردم کرده است.
به گفته سردار یاری،: متهم تاکنون از ۲۳ هزار نفر و در مجموع بیش از ۶ میلیارد ریال به همین شیوه کلاهبرداری کرده است.
فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه فضای مجازی در کنار محاسن زیاد، تهدیدهای فراوانی را هم برای خانواده ها به همراه دارد از مردم خواست به هیچ وجه به پیام های موجود در فضای مجازی که منبع رسمی و قابل استنادی ندارد توجه نکرده و هیچ گاه اطلاعات مشخص و بانکی خود را در فضای مجازی منتشر نکنند.