ایلام، راسان خبر_ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام : عملیات خاکبرداری ۶۰۰ متر مربع از محوطه امامزاده سید سیف الدین(ع) شهرستان دره شهر پایان یافت.

images-1

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر و  به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه ایلام: حجه الاسلام حسن شهیدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، اظهار داشت: عملیات خاکبرداری ۶۰۰ متر مربع از محوطه امامزاده سید سیف الدین(ع) شهرستان دره شهر با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان انجام گرفت و به صحن مطهر امامزاده اضافه گردید.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی دیوارکشی سنگی این محوطه به مقدار ۳۰۰ متر مکعب با قریب به ۵۰ متر طول به زودی به پیمانکار واگذار می شود.
حجه الاسلام شهیدی افزود: هزینه اجرای خاکبرداری و دیوار کشی این پروژه حدود ۱ میلیارد ریال برآورد شده است که با کمک اداره کل میراث فرهنگی استان ، اداره راه و شهرسازی و شهرداری دره شهر و از محل نذورات بقعه تأمین شده است.
گفتنی است: امامزاده سید محمد فرزند ابراهیم فرزند امام موسی الکاظم (ع) به علت مهارتش در شمشیرزنی به سیف الدین مشهور است . ایشان به همراه جمعی از سادات به جهت دیدار و حمایت از امام رضا(ع) به طرف مرو حرکت نمودند که توسط عمال عباسی در مهران کنونی مورد تهاجم قرار گرفتند و جمعی از ایشان به شهادت رسیدند. امامزاده سید سیف الدین محمد (ع) که از مهلکه به سلامت گریخته بود مدت ۶ ماه در اطراف دره شهر کنونی به دنبال تدارک نیرو ، جهت خون خواهی عمویش امام رضا (ع) بود که در جنگی نابرابر با نیروهای مأمون به همراه جمعی از یارانش مظلومانه به شهادت رسید.
مزار شریف امامزاده سید سیف الدین محمد (ع) در ۱۰ کیلومتری شهرستان دره‌ شهر در دهستان سرسبز ارمو در استان ایلام واقع است.