ایلام، راسان خبر_ محمد علی فقیه ، در همایش عوامل طرح شاهد استان ایلام با اعلام این مطلب افزود : انقلاب اسلامی به این فرزندان شایسته افتخار می کنند و همین نیروهای متعهد و کارآمد هستند که در عرصه های مختلف علمی و کاربردی می درخشند.

n00188173-b

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از بنیاد شهید استان؛ محمد علی فقیه افزود : به حمد اله در سطح  کلوپ های علمی جهان ،  فرزندان شاهد نخبه و ایثارگران سازمان یافته در بخش نانو سلول های بنیادی و هسته ای عضویت دارند .
 مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطر نشان کرد هرچند  از سوی قدرت های استکباری کارشکنی هایی در همین حوزه انجام می گیرد ولی سرمایه های ارزشمند کشورمان با عزم راسخ در کسب موفقیت های بیشتری هستند.
فقیه در ادامه تعامل و همگرایی بین بخشی در خدمت رسانی در بخش های مختلف  آموزشی را یک عامل مهم وموثر ذکر کرد و خاطرنشان کرد به حمد الله این روند همگرایی نیز در این استان کاملا مشهود است .
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود : انقلاب اسلامی به حمدالله با اقتداردر عرصه علمی به پیش می رود و استکبار به این نتیجه رسیده که نمی تواند با تفکرهای غربی قلدر مابانه خللی در عزم راسخ جوانان این مرزبوم بوجود آورد.
 محمد علی فقیه ، مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از سخنان خود نقش دست اندرکاران شاهد و ایثارگران را یک وظیفه سنگین و خطیر برشمرد و بر تلاش مضاعف در این خدمتگزاری تاکید کرد.
مهندس محمد رضا مروارید ، استاندار ایلام نیز در این همایش طی سخنانی با ارزشمند توصیف نمودن خدمتگزاری به خانواده های شهدا و ایثارگران ، آن را یک اجر معنوی دانست و بر فراهم نمودن بسترهای اشتغال و کار آفرینی از دانشگاه به عنوان یک ابزار مهم نام برد که در آینده می تواند جوانان را به سوی کار و اشتغال پایدار رهنمون کند.
استاندار ایلام نقش آفرینی نخبگان شاهد و ایثارگر را در تشکل های مختلف را موثر دانست و خاطرنشان کرد ایثارگران متعهد ترین قشرهای خدمتگزار در این استان و کشورمان محسوب می شوند که به حمدالله در حال فعالیت بوده و نقش آنان هم بسیار موثر سازنده است .
مروارید از اقتدار نظام در عرصه های مختلف جهانی نام برد که مرهون ،  خون پاک شهیدان ، مجاهدت ایثارگران و دلسوزان نظام اسلامی است .
سلیمان رستمیان ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این همایش نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه آفرین استان ایلام در کارزار هشت سال دفاع مقدس از تعامل سازنده بین ستاد شاهد و بنیاد شهید اظهار رضایت نمود و بر ادامه این روند مثبت و سازنده تاکید کرد.
دکتر علی اکبری ، رئیس دانشگاه ایلام نیز طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از هفته دانشجو در افتتاحیه این همایش از همکاری های دوجانبه بین بنیاد و دانشگاه به عنوان عامل موفقیت آمیز در پیشبرد اهداف نام برد و از این رویکرد مثبت تمجید کرد.
دکتر علــــی دل پیشه ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی استان ایلام نیز طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با ارائه آماری که بیانگر رشد فزاینده فرزندان شاهد و ایثارگر در این واحد آموزشی است ، فرزندان شاهد وایثارگران را سرمایه های ارزشی و معنوی این دانشگاه برشمرد که دارای جایگاه بسیار رفیعی  بوده و زبانزد عام وخاص هستند.
دکتر شهریار عباسی ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز طی سخنانی ، از همکاریهای دوجانبه به عنوان نقطه اتکایی نام برد و این تلاش را مورد تمجید قرار داد.
دکتر سهراب مروتی ، رئیس دانشگاه باختراستان نیزبا گرامیداشت حماسه آفرینی های شهیدان و ایثارگران تعامل دوجانبه را مثبت دانست و براستمرار آن تاکید کرد .
بیرانوند مدیرکل  ودکتر ولدبیگی ، رئیس آموزش و پرورش شهرستان ایلام نیز ، از دیگر سخنرانان این همایش بودند که ارزش خدمت گزاری به فرزندان شاهد و ایثارگر را مورد تاکید قرار دادند و نقطه نظرات خود را حول محور آموزش و پرورش ارائه دادند.
در ادامه این نشست منتخین ستادهای شاهد و ایثارگر استان ایلام از شهرستان های ده گانه استان ، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.
لازم به ذکر است در این همایش مسئولان ستادهای شاهد و طرح پراکنده، روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های تابعه ، مدیران آموزشگاههای شاهد و روسای دانشگاههای ایلام و توابع حضوری موثر و چشمگیر داشتند و مسائل و مشکلات خود را با مسئولان حاضر در همایش مطرح نمودند .
لازم به ذکر است در خاتمه دکتر فقیه و رستمیان به سوالات مطرح شده پاسخ های لازم را ارائه دادند و از ستادهای شاهد فعال برتر نیز تجلیل نمودنــــــــــــد .
شایان توجه است کریم دارائی ، معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد استان ایلام در این نشست به عنوان دبیرهمایش جلسه را سازمان دهی نمود وکارنامه قابل قبولی از خود ارائه داد.