به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام؛ ،معروف بسطامی، فرماندار ایلام روز دوشنبه در جلسه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: نظام فرهنگ ایثار و شهادت  را برای مردم به ارمغان آورده و  این فرهنگ نگهبان همه اندیشه ها و دستاوردهای  انقلاب است. وی افزود: نهادینه کردن و ترویج این […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام؛ ،معروف بسطامی، فرماندار ایلام روز دوشنبه در جلسه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: نظام فرهنگ ایثار و شهادت  را برای مردم به ارمغان آورده و  این فرهنگ نگهبان همه اندیشه ها و دستاوردهای  انقلاب است.
وی افزود: نهادینه کردن و ترویج این فرهنگ ارزشمند با اجرای برنامه های رفع تکلیفی تاثیری بر جامعه نخواهد گذاشت.
فرماندار ایلام بیان داشت: نهادهایی همچون آموزش و پرورش و دانشگاهها می توانند در ترویج این فرهنگ تاثیر بسزایی داشته باشند .
وی تصریح کرد: این نهادهای آموزشی می توانند طوری عمل کنند که جریانی ماندگار از فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ایجاد کنند.
بسطامی اظهار داشت: یکی از نیازهای جامعه امروز آشنایی نسل جدید با رشادت های شهدا است از این رو مسوولان استانی با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این موضوع مهم را در راس برنامه های خود قرار دهند.
وی تاکید کرد: خدمت به خانوادهای ایثارگران و جانبازان وظیفه ی انسانی و شرعی است بنابراین با تقدیر  باید جایگاه این افراد را ارج نماییم.
فرماندار ایلام تصریح کرد: همه دستگاه برای گرامیداشت یاد شهدا بر اساس ظرفیت خود در صدد رفع نیازهای خانواده های این عزیران باشند.
شهرستان ایلام دارای یک هزار و ۳۰۰ شهید و ۶ هزار جانباز است.