به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ معروف بسطامی، فرماندار ایلام روز دوشنبه در همایش کارآفرینان شهرستان ایلام گفت: یکی از دغدغه های اساسی کشور، استان و شهرستان بحث اشتغال پایدار و ارتقا سطح معیشت مردم در سطح روستا است که وجود نیروهای کارآفرین و متخصص علاوه بر  استفاده مطلوب از منابع استانی  توسعه  ایلام را  نیز به […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ معروف بسطامی، فرماندار ایلام روز دوشنبه در همایش کارآفرینان شهرستان ایلام گفت: یکی از دغدغه های اساسی کشور، استان و شهرستان بحث اشتغال پایدار و ارتقا سطح معیشت مردم در سطح روستا است که وجود نیروهای کارآفرین و متخصص علاوه بر  استفاده مطلوب از منابع استانی  توسعه  ایلام را  نیز به همراه خواهد داشت.

وی افزود: در وضعیت کنونی کشور بهره‌برداری از  واحد‌های تولیدی با ایجاد  اشتغالزایی مهم و ضروری است و باید  کارآفرینان در راستای بهره‌مندی از ظرفیت ملی استان و شهرستانی تلاش کنند.
فرماندار ایلام گفت: در دوره های گذشته در بحث مسائل اقتصادی توسعه روستاها به طور اساسی کار نشده بود که بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید این موضوع امروز به خوبی در حال اجرا است که  این امر نوید بخش خبرهای خوب در بحث توسعه می باشد  از این رو  انتظار می رود این روند  سال ۹۸ با شتاب بیشتری ادامه داشته باشد.
وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری ۲۹۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی جذب  استان شده که سهم شهرستان ایلام از این رقم  ۲۴ درصد است.
وی تصریح کرد:  تاکنون  ۲۹۱ میلیارد ریال  تسهیلات در غالب ۲۸۷ طرح با اشتغالزایی ۶۳۹ نفر  در حوزه صنعت، کشاورزی، گردشگری ، ورزش و فناوری اطلاعات توسط بانک های عامل جذب و به متقاضیان شهرستان ایلام پرداخت شده است.
بسطامی با بیان اینکه ۲۱ واحد راکد در استان به چرخه تولید باز گشته اند عنوان کرد:  که از این تعداد. ۷طرح در حوزه کشاورزی، ۱۵ طرح حوزه صنعت  و ۳ طرح در حوزه فناوری است.
وی افزود: همچنین ۵۵ طرح بی نام توسط دستگاه های اجرایی استان  تهیه  و در دسترس مردم قرار از گرفته است.
وی یادآور شد: استفاده از بیمه  صندوق های بیمه ای نشانه ی از فعالیت و اشتغال این واحدها است که بر اساس این اسناد و سوابق واحدها تسهیلات دریافت نموده و فعالیت و پویایی آنها محرز شده است.
شهرستان ایلام از نظر صنعتی دارای معادن و منابع طبیعی همچون گاز و نفت است همچنین دارای ۹ مرکز دانشگاهی و ۴۵ کیلومتر بزرگراه است.