معروف بسطانی، فرماندار ایلام  شامگاه دوشنبه  در  گفتگو با راسان خبر اظهار داشت: تا کنون گزارشی مبنی بر کشت گیاهان تخدیری در شهرستان ایلام گزارش نشده است . وی افزود: ریشه بسیاری از جرم و جنایات در بین نسل های جوان ما از  مواد مخدرافیونی است که نیروی انتظامی استان  با هماهنگی دستگاه های ذیربط […]

معروف بسطانی، فرماندار ایلام  شامگاه دوشنبه  در  گفتگو با راسان خبر اظهار داشت: تا کنون گزارشی مبنی بر کشت گیاهان تخدیری در شهرستان ایلام گزارش نشده است .

وی افزود: ریشه بسیاری از جرم و جنایات در بین نسل های جوان ما از  مواد مخدرافیونی است که نیروی انتظامی استان  با هماهنگی دستگاه های ذیربط برای مقابله تدابیر لازم اندیشیده  است.

فرماندار ایلام گفت: مسوولان در این راستا با مسوولیت پذیری و آموزش   وظایف خود را در این راستا انجام داده و با ورود به مباحث آسیب های اجتماعی جوانان را از آثار مخرب این موضوع آگاه سازند.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به تنوع و شیوه های جدید مطمئن ترین راه پیشگیری از اعتیاد با گفتمان سازی در جامعه، رویکرد اجتماعی داشتن در امر مبارزه با مواد مخدر است.

لازم به ذکر است، سن شروع مصرف مواد مخدر در ایلام پایین تر از میانگین کشوری است بطوریکه این شاخص در کشور 24 سال و در ایلام کمتر از 22 سال است.

 بر اساس اعلام مسئولان امر سال 90 تعداد معتادان کشور حدود یک میلیون و 335 هزار نفر بود که این تعداد در پیمایش کلی سال 95 به 2 میلیون و 800 هزار نفر افزایش یافته که حدود یک میلیون و 400 هزار نفر نیز به شکل تفننی مصرف می کنند.