سردار  یاری فرمانده انتظامی ایلام شامگاه دوشنبه در گفتگو با راسان خبر اظهار داشت: پیشگیری از وقوع حوادث تلخ در چهارشنبه آخر سال را یکی دیگر از ماموریت های پلیس در ایام منتهی به تعطیلات نوروز 1398 است. وی افزود :تمهیدات ویژه ای در این راستا از ابتدای اسفند ماه اندیشیده شده است و تلاش […]

سردار  یاری فرمانده انتظامی ایلام شامگاه دوشنبه در گفتگو با راسان خبر اظهار داشت: پیشگیری از وقوع حوادث تلخ در چهارشنبه آخر سال را یکی دیگر از ماموریت های پلیس در ایام منتهی به تعطیلات نوروز 1398 است.

وی افزود :تمهیدات ویژه ای در این راستا از ابتدای اسفند ماه اندیشیده شده است و تلاش های گسترده ای برا جلوگیری از ورود مواد محترقه به استان انجام گرفته است.. 

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: وظيفه ايجاد نظم و امنيت در جامعه برعهده پليس مي باشد و نیروی انتظامي استان براي جلوگيري از بروز هرگونه حادثه و آسيب به جوانان و نوجوانان در چهارشنبه آخرسال در تمامي ميادين و خيابانهاي شهر حضور داشته و با افراد مخل آسايش و آرامش شهروندان با هماهنگي مراجع قضايي برخورد قانوني خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اقدامات كنترلي پليس در چهارشنبه آخرسال مؤثر و مفيد است .

 سردار یاری ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از حوادث جبران‌‌ناپذیر در این روز رخ می‌دهد، تقاضا می‌شود که شهروندان تمام مراتب قانونی و شرعی را رعایت و از استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا خودداری کنند همچنین در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهند.

لازم به ذکز است؛ در ماده 618 کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی مقرر شده است که هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی شود یا مردم را از کسب و کار بازدارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد. 

 مراسم شب چهارشنبه آخر سال یا همان «چهارشنبه سوری»  با اعمالی همچون انفجار ترقه‌های پرصدا و خطرناک همراه شده است؛ رفتاری که علاوه بر برهم زدن نظم عمومی، باعث ایجاد وحشت در شهروندان شده و در موارد زیادی، جان دیگران را هم با مخاطره جدی روبرو کرده است.