ایلام، راسان خبر_ فرمانده مرزبانی ایلام گفت: مرزهای این استان با کشور عراق عاری از مساله ورود و خروج مواد مخدر است بطوریکه سال گذشته و امسال هیچ محموله ای کشف و ضبط نشده است.

۸۲۱۷۹۸۷۷-۷۰۹۲۱۶۹۵

به گزارش راسان خبر، سرهنگ یحیی الهی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار کرد: اگر محموله مواد مخدر نیز در این استان کشف می شود مربوط به مرزهای ایلام با استان های همجوار داخلی است ضمن اینکه در زمینه کشفیات محصولات ضد فرهنگی نیز با موردی در مرزها روبرو نشده ایم.
وی افزود: این استان در زمینه ورود و خروج کالاهای قاچاق نیز در مقیاس با سایر استان های کشور وضعیت حادی ندارد و با وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک امنیت مطلوبی در این مرز وجود دارد.
فرمانده مرزبانی ایلام یادآور شد: استان ایلام حدود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد در حالیکه این کشور با پدیده ظهور گروه های تروریستی و تکفیری روبروست ولی با هوشیاری کامل نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی هیچگونه تحرکی مبنی بر فعالیت این گروه ها در مرزهای این استان گزارش نشده است.
سرهنگ الهی ادامه داد: نیروهای مرزبانی با وجود مشقت و سختی بسیار شرایط کاری و بدور از مظاهر و زرق و برق های دنیوی مشغول انجام وظیفه هستند.
به گفته وی، در حالیکه این استان در برخی از ایام سال با پدیده ریزگردها مواجه است و مردم در این مواقع برای جلوگیری از بروز مشکل احتیاط لازم را انجام می دهند ولی نیروهای مرزبانی در این مواقع با چشمان بازتر و گوش های شنواتر آماده مقابله با هرگونه تهدیدی هستند تا از بروز مشکل در مرزها جلوگیری کنند.
فرمانده مرزبانی ایلام با اشاره به دیدارهای خود با مقام های مرزبانی عراق به منظور هماهنگی تردد زائران اربعین اضافه کرد: مرزبانی آمادگی دارد با همراهی سایر ارگان های نظامی و انتظامی و مسئولان دستگاه های اجرایی امنیت مرزها را بطور کامل تامین و شرایط را برای سهولت در تردد زائران اباعبدالله الحسین (ع) فراهم کند.
سرهنگ الهی اظهار کرد: چشم انداز عبور و مرور زائران از مرز بین المللی مهران با توجه به تمهیدهای اندیشیده شده از سوی مسئولان و شناسایی نقاط ضعف سال گذشته بسیار روشن است و امیدواریم با همراهی عموم مردم استان و دستگاه های مختلف با شکوه تر از پارسال برگزار شود.