ایلام، راسان خبر_ فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با توجه به‌ پیش‌بینی‌ و آمادگی‌هایی که در دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و دستگاه‌های خدمات‌رسان به زائران اربعین وجود دارد، دغدغه‌ای برای تردد زائران اربعین در مرزها نداریم.

۲۷۲۳۱

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از ایسنا؛ سردار «قاسم رضایی»  اظهار کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی بیش از ۱۰ الی ۱۲ روزی است که شروع ‌شده و تا روز اربعین مشتاقان زیارت بارگاه امام حسین(ع) از سراسر جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران راهی کشور عراق می‌شوند و در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی در خصوص تمهیدات لازم برای بازگشت زائران، تصریح کرد: به دلیل وضعیت کشور عراق و وجود اقلام ممنوعه در این کشور، زائران با حساسیت هر چه تمام‌تر کنترل و بازرسی خواهند شد تا محبان اهل‌بیت (ع) با کمال امنیت این مراسم معنوی را به جا آورند.

رضایی خاطرنشان کرد: نیروهای مرزبانی عراق همکاری خوبی با مرزبانی ایران جهت فراهم کردن بستر مناسب برای تردد زائران ایرانی داشته و خواهند داشت و زائران اربعین در امنیت کامل شکوه جهان اسلام را به نمایش خواهند گذاشت.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه نیرو و تجهیزات کافی در مرزها برای کنترل و نظارت بر تردد زائران مستقر شده و جای کوچک‌ترین نگرانی وجود ندارد، تصریح کرد: فرزندان ایران اسلامی در مرزبانانی در آماده‌باش کامل هستند.