ایلام، راسان خبر_ فرمانده نیروی انتظامی گفت: اتباع افغانستانی در ایام اربعین حسینی تنها از مرز شلمچه به عراق سفر کنند.

۱۳۹۴۰۲۰۸۰۰۰۰۸۹_photoa

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس ایلام؛ سردار حسین اشتری صبح امروز در نشست قرارگاه انتظامی اربعین در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: مرز مهران از سوی زوار اباعبدالله (ع) مورد استقبال قرار گرفته و به عنوان خروجی تردد برگزیده می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: کوتاهی مسیر مرز مهران تا عراق و همچنین و امنیت بسیار بالای مرز مهران سبب شده تا این خروجی با حجم زوار اربعین حسینی مواجه شود.

وی ادامه داد: زوار همواره این نقطه را برای عزیمت به عتبات عالیات انتخاب کرده و بر این اساس بخش عمده‌ای از توان نیروی انسانی و تجهیزاتی پلیس در این مرز مستقر می‌شود.

این فرمانده ارشد انتظامی اضافه کرد: نیروی انتظامی تام توان و امکانات و تجهیزات خود را بسیج کرده تا در تردد زوار اربعین حسینی وقفه‌ای ایجاد نشود و به صورت سهل و آسان و با نظم و امنیت از این خروجی تردد کنند.

اشتری تصریح کرد: بررسی‌های به عمل آمده حالی از آن است اقدام‌های بسیار خوبی از اربعین سال گذشته تاکنون در مسیر تردد زوار در مرز مهران انجام شده اما همچنان نواقصی وجود دارد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: این نواقص و مشکلات ممکن است منجر به گره ترافیکی شود که امیدواریم در فاصله باقی مانده تا اربعین این مشکلات شناسایی و برطرف شود.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیون فقره گذرنامه برای زائران اربعین صادر شده که نسبت به سال گذشته ۷۴ درصد افزایش داشته است.

این فرمانده انتظامی همچنین با اشاره به نحوه تردد اتباع بیگانه از مرزهای جمهوری اسلامی به عراق اضافه کرد: اتباع خارجی به ویژه اتباع کشور افغانستان در اربعین امسال امکان تردد از مرز مهران و چذابه را ندارند.

اشتری از اتباع افغانتستان که قصد سفر به کشور عراق را دارند خواست، با در دست داشتن گذرنامه و ویزای معتبر تنها به مرز شلمچه در استان خوزستان مراجعه کنند.

وی همچنین با هشدار به گروه‌های تروریستی تکفیری، صهیونیستی تصریح کرد: نیروی مقتدر انتظامی تامین کننده امنیت مرزها در جدار مرزی و داخل و خارج از مرزها در آمادگی کامل بسر می‌برد.