ایلام، راسان خبر_ مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرهنگ ایثار و شهادت مانا و ماندگار است و تابلویی از حماسه و دلداگی است که با ۲۰۰ هزار شهید فروزان شده است.

n00180625-b

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن کاویانی عصر پنجشنبه یکم مهرماه ۹۵ در مراسم معنوی مهمانی لاله ها که در دومین روز از هفته دفاع مقدس در ایلام برگزار شد، اظهار داشت: استان ایلام در حماسه دفاع مقدس نقش ممتازی را ایفا کرده و مرزداران این استان ضمن شکست دشمن در جبهه های مختلف درسی از ایثار و معنویت به همه ما دادند که ستودنی است.
وی افزود: مبانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را نمی توان با مادیات مقایسه کرد و این فرهنگ یک چشمه لایزال است که با روح و روان و دل سروکار دارد.
حجت الاسلام محمد حسن کاویانی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت مانا و ماندگار است و تابلویی از حماسه و دلداگی است که با ۲۰۰ هزار شهید فروزان شده است.
وی تاکید کرد: حفظ دست اوردهای شهدا را باید پویا و ماندگار برنامه ریزی کنیم، شهدا برای مادیات شهید نشدند بلکه برای انتقال درسی بزرگ از جان شیرین خود گذشتند.
سرپرست دبیرخانه شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: سرمایه معنوی اسلام که با شهید و شهادت شکل گرفته است درسی ارزشمند محسوب می شود.
وی افزود: جوانان سرمایه های بزرگی برای کشور محسوب می شوند و ما مسئول انتقال این فرهنگ به آنان هستیم.
حجت الاسلام کاویانی اظهار داشت: ثبت و ضبط دفاع مقدس با برگزاری جشنواره و سرود و نمایش به تنهایی امکان پذیر نیست؛ اینها ابزار هستند و مهم این است ما چگونه با شهدا پیوند روحی و معنوی برقرار کنیم.
وی با نقل خاطره ای ازیک فرزند دانش آموز ابتدایی شهید روحانی از شهرستان قم که کارنامه اش را پدر شهید عزیزش امضا کرده است و الان نیز در موزه شهدا نگهداری می شود، خاطرنشان کرد: ما با مردگان طرف نیستیم بلکه آنان از ما زنده ترند و به خوبی اعمال ما را رصد می کنند.
وی  افزود: ما با مکتب شهادت پرورش یافته ایم شهادت را از حسین  علیه السلام و استقامت را از زینب سلام علیها آموختیم.
وی در پایان هوشیاری ملت، حفظ دستاوردها، ولایت پذیری و عدم وابستگی به جناح بندی ها را مورد تاکید قرار داد.