به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام گفت: ماهانه بیش ۱۴ هزار میلیارد تومان برای جامعه تحت پوشش هزینه می شود که ۱۳ میلیارد تومان از این میزان وصولی درآمدی  منابع بیمه […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام گفت: ماهانه بیش ۱۴ هزار میلیارد تومان برای جامعه تحت پوشش هزینه می شود که ۱۳ میلیارد تومان از این میزان وصولی درآمدی  منابع بیمه ای است.

وی افزود: حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بازنشسته و ۱۴ میلیون بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد که این جامعه و اعضای خانواده آنان به حدود ۴۵ میلیون نفر می‌رسند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: چون منابع سازمان از محل وصولی کارگران و کارفرمایان تامین می شود بنابراین باید در هزینه کرد آن نیز خود آنها نقش و تصمیم گیری داشته باشند.

سالاری ادامه داد: در حال حاضر ۲۳ قشر کارگری و صنف به موجب قانون، مشمول حمایت دولت هستند، در صورت تامین منابع، یک مییلون و ۲۰۰ نفز از افراد مشغول به کار در این واحدها مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: سالانه ۲ هزار میلیارد تومان برای ۳۰۰ قلم تجهیزات کمک پزشکی در حوزه درمان برای بیمه شدگان  هزینه می شود.

وی عنوان کرد: سهم ایلام از احداث درمانگاه تامین اجتماعی ۳ مرکز است که در حال حاضر درمانگاه مهران در حال ساخت  و دره شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: هم اینک حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته از سازمان حقوق می‌گیرند که تعداد آنها با خانواده حدود ۱۱ میلیون نفر می‌شود.

وی اظهار داشت: توقف صدور دفترچه کاغذی براساس قوانین برنامه ششم توسعه، اجرا شده و با این کار امکان رفع دغدغه هزینه درمان بیماران فراهم می شود.

وی افزود: پرداخت کامل مطالبات ایجاد شده در سامانه نسخه الکترونیک بهترین تشویق و ترغیب برای استفاده از این سامانه توسط مراکز درمانی طرف قرارداد است.

سالاری تصریح کرد: بیشتر شهرداری ها نیروهای اضافه دارند که باید بدون آسیب رسیدن به معیشت آنها در این زمینه برون سپاری در قالب تشکیل تعاونی ها و شرکت ها صورت گیرد.

احمد کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه شهرداری ها رابطه تنگاتنگ با سازمان تامین اجتماعی دارند، گفت: در حال حاضر ۲۷ شهرداری با ۲ هزار پرسنل در سطح ایلام فعال هستند که از این تعداد ۲۶ شهرداری جمعبت زیر  ۲۵ هزار نفر را پوشش می دهند.

وی افزود: محدود بودن منابع شهرداری موجب تاخیر در پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی شده و چالش هایی در این زمینه به وجود آورده است.

معاون عمرانی استاندار ایلام اظهار داشت: با توجه به  همکاری شهرداری با سازمان تامین اجتماعی، خدمت به بیمه شدگان امری مهم و ضروری است.

شکرالله شیرخانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این نشست گفت: وزارت تعاون، کار و راه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی کار و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها و تثبیت اشتغال و پایداری تولید برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار حضور فعال و موثری در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری در استان ها دارد.

وی افزود: احیا و بازگشت ۱۷ واحد تعطیل به چرخه فعالیت از دلایل انتخاب ایلام بعنوان استان برتر کشور در رفع موانع پیش‌روی تولید در سال جهش تولید است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار داشت: طی ۱۱ ماهه امسال بیش از ۷۰ بنگاه اقتصادی مشکل دار در استان شناسایی و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت. همچنین از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۴۰۸ کارگر که در این بنگاه های اقتصادی مشغول به کار بودند، مورد حمایت قرار گرفتند.

وی بیان داشت: ۸۸ کارگر مقرری بگیر بیمه بیکاری نیز به فنی و حرفه ای و نهضت سوادآموزی جهت فراگیری مهارت های لازم و ارتقاء سواد معرفی شدند و ۸ هزار و ۲۸۳ پرونده مربوط به مشمولان تحت پوشش بیمه بیکاری مورد بررسی قرار گرفته است.

وی نصریح کرد: تلاش و کوشش مدیران بخش‌های بیمه‌ای و درمانی تأمین اجتماعی و سایر دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای خدمت رسانی به کارگران، بازنشستگان و تولیدکنندگان استان قابل است و مدیران سازمان تأمین اجتماعی تلاش ارزشمند می‌کنند که ضمن حفظ مصالح سازمانی حداکثر مساعدت را با کارآفرینان و تولید کنندگان در جهت رونق تولید و اشتغال داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تصریح کرد: اولین تعهد سازمان تأمین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مکفی است که در سال جاری برای بهبود شرایط بازنشستگان و افزایش حقوق این عزیزان اقدامات اساسی انجام شده است و علاوه بر افزایش سالیانه حقوق، متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز انجام شد.

وی افزود: ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش، دومین وظیفه اصلی این سازمان است وظیفه ما تأمین خدمات درمانی است که اولویت اصلی سازمان خرید خدمات از وزارت بهداشت و سایر مراکز درمانی است.

شیرخانی گفت: یکی از اولویت‌های اساسی سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری به ویژه در شش ماه دوم امسال در حوزه بیمه‌ای، طرح ۳۰۷۰ است که با تلاش همکاران این طرح در حال پیشبرد است.

به گزارش راسان خبر از ایلام، سالاری مدیرعامل تامنی اجتماعی و هیات همراه صبح امروز چهارشنبه وارد استان ایلام شد.

کد خبر/۴۸۹۷۹