ایلام، راسان خبر_ فرماندار ملکشاهی با بیان اینکه متوازن کردن نیازهای مردم و تلاش برای بر طرف کردن آنها از مهمترین وظایف فرمانداران است، گفت: نگاهم به این شهرستان بعنوان یک جغرافیای ثروت ساز، نگاهی اقتصاد محور است.

۸۲۳۰۰۳۱۴-۷۱۱۵۶۹۶۴

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری ملکشاهی، اسد قاسمی روز سه شنبه در مراسم تودیع خود که با حضور معاون سیاسی استاندار ایلام و جمعی از مسئولان استانی و محلی، بزرگان و نخبگان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ملکشاهی دارای ظرفیت های بزرگ طبیعی و انسانی است ولی در زمینه های توزیع ثروت و خدمات اقتصادی و اجتماعی عقب ماندگی هایی دارد.
وی افزود: مجموعه کاستی هایی چون فقر و بیکاری باعث بوجود آمدن پدیده مهاجرت فرستی شده است که باید با برنامه ریزی و ایجاد فرصت های جدید شغلی و رونق فضای کسب و کار این روند را متوقف و معکوس کنیم.
قاسمی تاکید کرد: این منطقه جغرافیایی با وجود این همه استعداد و پتانسیل با پدیده مهاجر فرستی دست و پنجه نرم می کند پس همه بزرگان ایلات، نخبگان بویژه سرمایه داران بخش خصوصی باید با یک وفاق و همبستگی در جهت توسعه و تعالی این شهرستان همت گمارند.
وی یادآور شد: همه چیز را نباید گردن دولت انداخت بلکه خود مردم هم بایستی پای کار باشند و برای حل مشکلات و برون رفت از وضعیت کنونی مشارکت کنند.
به گفته وی، ملکشاهی سرزمین برترین ها و ترین ها است به لحاظ آمار شهدای ایلات بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدس تقدم نظام اسلامی کرده است.
قاسمی گفت: این سرزمین زادگاه و خواستگاه ۲ ایل بزرگ ملکشاهی و شوهان است که در دوران دفاع مقدس حماسه ها آفریدند و این حماسه ها و افتخارات اکنون در دوران صلح جاویدان باید مورد تجلیل قرار گیرد.
وی ملکشاهی را بعنوان یک کمربند امنیتی برای شهرستان های همجوار دانست و گفت: مردم سلحشور این دیار همواره در راه حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور اسلامی مان در خط مقدم هستند.
وی اضافه کرد: شهرستان ملکشاهی به لحاظ جاذبه های توریستی کوه و قله های رفیع، عمیق ترین دره ها و کهنسال ترین درختان بلوط در این شهرستان وجود دارد که می توانند در جذب گردشگر و توریست داخلی و حارجی موثر باشند.
فرماندار ملکشاهی افزود: با وجود کمبود امکانات زیرساختی و تازه تاسیس بودن این شهرستان، ولی رشد عقلانیت و علم مردم در حدی است که در سرشماری اینترنتی بالاترین آمار مشارکت را در سطح استان ایلام را ثبت کردند.
وی خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم با مشارکت مردم کاستی ها و دردها را مورد بررسی قرار داده و برای حل آنها بهترین راهکار را ارائه و اجرا کنیم.
آیین تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید ملکشاهی روز سه شنبه با حضور حسین کلانتری معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام در نشست شورای اداری این شهرستان برگزار و اسد قاسمی بعنوان فرماندار جدید ملکشاهی جایگزین حسینعلی موسوی شد.
موسوی بعنوان فرماندار شهرستان دهلران منصوب شده است.