ایلام، راسان خبر_ مراسم یادواره شهید ورزشکار عبدالرضا گلشنی بختیاری با حضور گسترده مردم و ورزشکاران ایلامی در فضایی معنوی برگزار شد

SONY DSC

به گزارش راسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛ مراسم یادواره شهید ورزشکار عبدالرضا گلشنی بختیاری به مناسبت سالروز شهادت وی و با حضور مردم و جمعی از مدیران استان به شکلی متفاوت از یادواره های قبل برگزار شد . این برنامه شب گذشته در قالب طرح یادواره آبروی محله افتخار کوچه، در کوچه مروارید همانجایی که منزل پدری شهید عبدالرضا در آن واقع است و با مشارکت اهالی کوچه، پایگاه مقاومت محرم ، سپاه امیرالمؤمنین استان و اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام برگزار شد .
بهروز حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان در این مراسم، شهیدان ورزشکار را گنیجینه ای معنوی و بزرگ برای جامعه ورزش و جوانان استان خواند و گفت : شهدای ورزشکار بهترین الگوها برای جوانان ورزشکار امروز ما هستند و باید بگویم که هنوز هم در سالن های ورزشی هستند جوانانی که ادامه دهنده راه شهیدان باشند . وقتی دو ورزشکار عزیز ایلامی با حضور در المپیک ریو نام و یاد شهدای ورزشکار به ویژه شهدای زمین فوتبال چوار را گرامی میدارند و بر روح بلند آنان درود می فرستند پس هنوز راه عبدالرضا ها ادامه دارد .
وی شهید گلشنی را نماد و اسوه اخلاق در ورزش دانست و توضیح داد : ورزشکاری که در تمام مدت فعالیت ورزشی اش حتی یک کارت زرد هم دریافت نکرده باشد، به راستی یک فرد اخلاقگرا با مرام پهلوانی است، شهید گلشنی هیچگاه برای رسیدن به پیروزی قانون مسابقات و اخلاق را کنار نگذاشت و جالب تر آنکه هیچ کدام از هم بازی های او خاطره ای از دلخوری نسبت به عبدالرضا یا بداخلاقی او ندارند، قهرمانان واقعی کسانی چون شهید عبدالرضا هستند که امشب همه به احترام یاد او دور هم جمع شده ایم.
وی ادامه داد : کتاب شهدای ورزشکار استان ایلام توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهیه و تدوین گردیده است که در این کتاب آثار و زندگینامه شهدا جمع آوری و ثبت شده است . در ابتدای کار تدوین کتاب تنها آمار سی و چهار شهید ورزشکار استان موجود بود اما با پیگیری های انجام شده، تعداد شهدای ورزشکار به ۶۴ نفر افزایش یافت ، اکنون باز هم اعلام می نماییم چنانچه شهید عزیزی از قلم افتاده، افراد مطلع مشخصات وی را به ما برسانند تا ان شاالله نسبت به ثبت و ضبط اطلاعات این عزیزان نیز اقدام شود .
درابتدای این برنامه برادر شهید عبدالرضا گلشنی پس از خیر مقدم به مهمانان، از درد دل های برادرانه سخن گفت و بیان کرد : برادرم ، افسوس که حتی ما که خانواده ات بودیم تو را دیر شناختیم و آن زمان که پیکرت به شهر رسید، پس از مشاهده سیل جمعیت و بزرگان و پهلوانان و رزشکارانی که برای استقبال آمده بودند فهمیدیم که تو که بودی و برای چه رفتی!
عبدالرضا جان، پس از تو هوا بس ناجوانمردانه سرد است و تاب دوری تو برای ما جانکاه ، اما تنها یک چیز دلمان را آرام میکند تا فراغت را دوام بیاوریم و آن هم رسیدن تو به آرمان و آرزویت و رستگار شدن در بارگاه الهی است . برادرم بدان که « گرم یاد آوری یا نه، من از یادت نمی کاهم، تو را من چشم در راهم » .
سرهنگ سلطانی مدیر کل کانون بازنشستگان ارتش در استان ایلام دیگر سخنران مراسم یادواره شهید گلشنی بود و طی سخنانی گفت : گرامیداشت یادو خاطره شهیدان وظیفه و دینی است که بر گردن ما نهاده شده است و در استان ایلام به دلیل مستقر نبودن یگان ارتش، برادران عزیزم در سپاه پاسداران این امر را انجام میدهند و صمیمانه از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم .
سلطانی به آغاز جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت : جنگ در شرایطی شروع شد که آمریکا حتی آمار پوکه های موجود در ایران را به صدام حسین اعلام کرده بود و به او گفته بود که شش ماه بعد از آغاز جنگ هر نیروی ارتشی تنها یک فشنگ خواهد داشت و آنهم برای خودکشی خودش کنار گذاشته است، یعنی تا این حد به صدام ملعون اطمینان داده بودند که پیروز میدان خواهد بود ، اما فرزندان ایران زمین و کسانی مانند درجه دار وظیفه شهید عبدالرضا گلشنی تمام آرزوی های دشمن بعث را بر باد دادند و ذره ای از خاک مقدس ایران اسلامی را به دست آنها ندادند .
وی به اهمیت دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : دوران هشت سال دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران است، چرا که در طول قرنهای اخیر ، نبرد ما با عراق تنها جنگی است که حتی یک وجب از خاک ایران از دست نرفت . افغانستان در یک جنگ ساده از دست ایران رفت، پاکستان پس از خروج خوانین منطقه از ایران جدا شد، ایالات شمالی کشور نیز به راحتی مستقل شده و از ایران جدا شدند، اما هشت سال جنگ صدام که حمایت دنیا را داشت نتیجه ای در بر نداشت و نتوانست کمترین مقدار از خاک ایران اسلامی را اشغال کند ، دلیل این پیروزی ایمان و اعتقاد راسخ مردم و حفظ وحدت درون کشور بود .
مدیرکل کانون بازنشستگان ارتش در استان ایلام به آمار بازنشتگان ارتشی استان هم اشاره کرد و بیان داشت : در استان ایلام بیش از چهارصد و بیست نفر بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی وجود دارد که بیش از دویست و هشتاد نفر از این عزیزان جانباز هستند .
سردا سید صادق حسینی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام سخنران بعدی یادواره بود و گفت : آمریکا سرمنشأ جنگها و خونریزی ها در دنیا است و هر جا جنگی رخ میدهد با کودتایی شکل میگیرد ردپایی از آمریکا پیدا می شود ، هدف اصلی آمریکا هم اصل اسلام و مبارزه با تشکیل حکومت های اسلامی به هر شکل و با هر ایدئولوژی و مرامی است . حال می خواهد این کشور اسلامی ایران و جمهوری اسلامی ایران باشد، مصر و دولت محمد مرسی باشد یا ترکیه و دولت اردوغان باشد. به همین دلیل است که می بینیم آمریکا همواره با ایران ناسازگار است، محمد مرسی را برکنار می کند و در ترکیه جریان کودتا راه می اندازد.
وی به اشتباهات رئیس جمهور ترکیه در همراهی با آمریکا اشاره کرد و گفت : بعد از کودتا و اتفاقاتی نظیر بمب گذاری ها و کشتارها که در ترکیه رخ داد، اکنون این کشور دریافته است که نباید با طناب آمریکا به چاه برود و داعش هم تنها یک گروهک تروریسی و جنایتکار است و حمایت از آنها خیانت به اسلام و انسانیت است، امروز اردوغان به این نتیجه رسیده است که موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال داعش یک موضع درست و دقیق است و برای برقراری ثبات در منطقه باید خود را با ایران همراه کند .
سردار حسینی شهدای ورزشکار را قهرمانن واقعی نامید وگفت : شهدای ورزشکار جمله معروف « روح سالم در جسم سالم» را به درستی معنا کردند و ابتدا با ورزش جسم خویش را آماده کردند و بعد در جبهه های حق علیه باطل سعادت دنیا و اخرت را برای خودشان به ارمغان آوردند . شهید گلشنی یکی از همین شهیدان بود که همزمان با جسم روح خودش را هم پرورش داد و در طول فعالیت ورزشی، مرام پهلوانی و اخلاق نیکوی او زبانزد همه دوستان و ورزشکاران شد .
شهید عبدالرضا گلشنی بختیاری، اسفند ماه ۱۳۳۹ در شهر ایلام متولد شد و عضو تیم جوانان و تیم منتخب فوتبال استان ایلام بود که در بیست و پنجم مرداد ماه ۱۳۶۶ در مرز صالح آباد به درجه رفیع شهادت نائل آمد .