به گزارش راسان نیوز؛نماينده استان در مجلس شوراي اسلامي، مديركل راه وشهرسازي استان و جمعي از مديران و مسئولين راه وشهرسازي استان از محورهاي ايلام- مهران و مهران ملكشاهي بازديد كردند. امینی گفت: محورهاي ارتباطي استان به جهت حضور زائران عتبات عاليات و همچنين صادرات كالا به كشور عراق از اهميت بالايي برخوردار است و […]

 ۷۲_۲۲۸۰

به گزارش راسان نیوز؛نماينده استان در مجلس شوراي اسلامي، مديركل راه وشهرسازي استان و جمعي از مديران و مسئولين راه وشهرسازي استان از محورهاي ايلام- مهران و مهران ملكشاهي بازديد كردند.

امینی گفت: محورهاي ارتباطي استان به جهت حضور زائران عتبات عاليات و همچنين صادرات كالا به كشور عراق از اهميت بالايي برخوردار است و اجراي پروژه هاي راهسازي استان نيز نيازمند تامين اعتبار است كه در اين زمينه تلاش خواهد شد تا اعتبارات لازم براي اجراي اين پروژه ها تامين گردد.

مدير كل راه وشهرسازي استان در اين بازديد گفت: تعريض ورودي شهر مهران از سمت ايلام توسط اداره راه وشهرسازي مهران در دست اجرا است ، طول اجراي اين تعريض ۱۰ كيلومتر مي باشد كه حدود ۴۰ درصد عمليات اجرايي آن در سال گذشته توسط راهداران اداره راه وشهرسازي شهرستان مهران با پشتيباني اداره كل راه وشهرسازي استان به انجام رسيدو هم اكنون ادامه عمليات به منظور چهار خطه نمودن اين قطعه از محور ايلام به مهران حد فاصل تقاطع سد شهيد آل اسحاق تا ورودي شهر مهران آغاز شده است. اين اقدام در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر سال اقتصاد مقاومتي ، اقدام و عمل؛ به انجام خواهد رسيد و اميدواريم تا اربعين امسال به بهره برداري برسد.
ميرجعفريان خاطرنشان كرد: با اجراي اين پروژه عرض اين مسير ارتباطي از هر سمت ۸ متر تعريض خواهد شد كه در مجموع ۳۵ هزار متر مكعب خاكبرداري، ۲۰ هزار متر مكعب خاكريزي و زير اساس به انجام خواهد رسيد و با استفاده از ۱۳ هزار متر مكعب بيس اين پروژه آماده آسفالت خواهد شده و براي آسفالت آن نيز ۲۵ هزار متر مكعب آسفالت مورد استفاده قرار خواهد گرفت و با بهره برداري از اين پروژه ترافيك ورودي شهر مهران در زمان حضور ميليوني زائران اربعين حسيني (ع) روانتر مي گردد.
مهندس مير جعفريان افزود: عمليات ايمن سازي و اصلاح مسیر محور مهران-ملکشاهی (گردنه ترشاوه) نيز به طول ۱ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال اجراست که با بهره برداری از این پروژه بیش از ۱۰ مورد پیچ تند و خطرناک با شیب بالا احیاء و اصلاح مسیر خواهد شد.
وي افزود: براي اجراي اين پروژه ۳۰ هزار متر مکعب خاكبرداري و ۴۵ هزار مترمكعب خاكريزي و يك دستگاه پل به طول ۳۶ متر با دهانه هاي ۱۰ متري اجرا خواهد شد.
در مجموع اين محور بطول ۸۰ کیلومتر در صورت بهسازی بعنوان یکی از راههای جایگزین در زمان اربعین حسینی (ع) از اهمیت بسیار بالایی جهت کاهش گره های ترافیکی و حوادث جاده ای به شمار می رود.