دادستان عمومی و انقلاب ایلام گفت: محیط‌زیست دیگر جای خطا و اشتباه نیست چراکه برخی گونه‌های جانوری درخطر انقراض هستند که با کوچک‌ترین سهل‌انگاری از بین خواهند رفت.

images

به گزارش راسان نیوز؛ «حشمت‌الله شریفی» در حین بازدید از موزه تاریخ طبیعی و سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی استان به مناسبت هفته محیط‌زیست اظهار کرد: اقدامات دستگاه حفاظت از محیط‌زیست که با حفاظت و صیانت از موهبت‌های خدادادی توانسته منشأ ثمرات و برکات فراوانی در جامعه باشد، بسیار مفید و قابل‌توجه است.

وی بابیان اینکه حفاظت و صیانت از گونه‌های جانوری مقدس و وظیفه شرعی و قانونی هر انسان است، افزود:موزه تاریخ طبیعی به‌عنوان یکی از قابلیت‌های ویژه برای معرفی مناطق و حیات‌وحش استان باید موردتوجه قرار بگیرد.

شریفی با تأکید بر اینکه در برخورد با متخلفان زیست‌محیطی تعارف نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: حفظ حیات‌وحش برای تنظیم اکوسیستم طبیعت بسیار مهم و حیاتی است.

دادستان ایلام با اشاره به اینکه دادگستری استان با تمام توان از محیط‌زیست حمایت می‌کند، تصریح کرد:محیط‌زیست جای خطا و اشتباه نیست چراکه برخی گونه‌های جانوری درخطر انقراض هستند که با کوچک‌ترین سهل‌انگاری از بین خواهند رفت. 

دادستان عمومی و انقلاب ایلام در پایان افزود: داشتن محیط زیست و منابع طبیعی سالم و لذت بخش در گرو رعایت اصول حفاظتی از سوی مردم است.