فریدون باویر محیط بان دهلرانی در همایش بین المللی حیات وحش و محیط زیست قزوین بعنوان محیط بان برتر کشور انتخاب شد.

۴۲۱۳۳۵۷۵۶_۷۰۴۸۰_۱۴۳۶۵۵۴۸۳۱۳۱۹۶۵۹۴۴۹۳_۲۵۴۵۹

به گزارش راسان؛ به مناسبت همزمان با ۱۲ اسفند روز جهانی حیات وحش، اولین همایش بین المللی محیط زیست و حیات وحش ایران در قزوین برگزار شد.

 محمد رجایی مقدم، معاون مرکز اطلاعات دفتر سازمان ملل متحد در ایران در این همایش با قرائت متن پیام “بان کی مون” دبیرکل سازمان ملل متحد بر ضرورت حفاظت از محیط زیست به ویژه حیات وحش تأکید کرد.

 در همایش بین المللی حیات وحش که تمامی فعالین حوزه محیط زیست و حیات وحش حضور داشتند، ۴ نفر از فعالین محیط زیست ایران براساس نظر هیئت داوران و کارشناسان و حیات وحش بعنوان کاندیدای دریافت عنوان محیط بان برتر کشور انتخاب شدند.

 در نهایت با توجه به بررسی سوابق و فعالیت های انجام گرفته در راستای حفاظت از گونه های جانوری و حیات وحش در حوزه محیط زیست، آقای فریدون باویر محیط بان دهلرانی بعنوان نماینده غرب کشور موفق به کسب عنوان محیط بان برتر کشور در همایش بین المللی حیات وحش قزوین معرفی شد.

 همچنین در این همایش محیط بانان استان های آذربایجان شرقی، یزد و گلستان به ترتیب دو تا چهارم شدند.

 همچنین در این مراسم از فعالان عرصه محیط زیست استان‌های مختلف، پیشکسوتان و پژوهشگران محیط زیست وحیات وحش، محیط‌بانان فعال و نمونه نیز تقدیر و تندیس و لوح روز جهانی حیات وحش به آنان اهداء شد.

 در این مراسم نایب رئیس مجلس، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، نماینده بان کی مون رییس سازمان ملل، سفیر تایلند، نماینده استاندار قزوین و جمعی از مسئولین کشوری حضور داشتند.