علی اضغر کاظمی مديركل راه و شهرسازي استان  ایلام شامگاه جمعه در گفتگو با راسان خبر  در ایلام اظهار داشت: با توجه به بارندگي شديد روزهاي گذشته و تخريب زيرساختهاي مختلف استان و به منظور  آسيب جدي به سيل بند منطقه فرخ آباد شهر مهران این ادره کل به اعزام ماشين آلات سنگين به منطقه […]

علی اضغر کاظمی مديركل راه و شهرسازي استان  ایلام شامگاه جمعه در گفتگو با راسان خبر  در ایلام اظهار داشت: با توجه به بارندگي شديد روزهاي گذشته و تخريب زيرساختهاي مختلف استان و به منظور  آسيب جدي به سيل بند منطقه فرخ آباد شهر مهران این ادره کل به اعزام ماشين آلات سنگين به منطقه جهت احداث سيل بند خاكي كرده تا  از آسيب رسيدن به تصفيه خانه آب شرب شهر مهران جلوگيري شود.
وی افزود: بر اثر باررش باران اخیر  چند نقطه از راههاي ارتباطي استان دچار رانش زمين و ريزش ترانشه ها شده  كه همكاران اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي مشغول ريزش برداري و ايمن سازي مسيرها هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام بیان داشت:  ۳۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل اخیر بر اثر رانش زمین  به زیرساخت‌های جاده‌ای استان وارد شد.
وی بیان داشت : سال گذشته   ۴۴ كيلومتر بزرگراه، ۲۵ كيلومتر راه اصلي، ۱۷ كيلومتر راه فرعي زير بار ترافيك قرار گرفت و ۱۵۶ كيلومتر راه روستايي بهسازي و آسفالت شده است.
کاظمی  ادامه داد: همچنین  در این مدت  ۱۹۰۰ متر حفاری تونل توسط این ادراه کل در سطح استان انجام گرفته که نسبت به سال گذشته ۲ برابر رشد داشته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد:  از سمت كرمانشاه عمليات احداث آزاد راه كرمانشاه به حميل آغاز شده که در ادامه اين اتصال به ايلام و مهران وصل خواهد شد.