راسان خبر ایلام_ مشاور استاندار و مدير کل امور زنان و خانواده استانداري با اشاره به اينکه امروز آسيب هاي اجتماعي از دغدغه هاي اصلي نيروي انتظامي است،گفت:حجاب و عفاف يک موضوع ملي و نيازمند فرهنگ سازي است.

۸۲۱۳۴۴۶۸-۷۰۸۳۷۷۱۹

به گزارش راسان خبر؛  دکتر”کلثوم خليلوند اظهار داشت:نيروي انتظامي اقدامات خوبي را در حوزه فعاليت هاي فرهنگي اجتماعي انجام داده است که مي تواند سرمشق خوبي براي ساير ارگان ها باشد.

وي ادامه داد:راه اندازي دواير مددکاري در کلانتري ها و پاسگاه هاي انتظامي و همچنين فعاليت مرکز مشاوره از اقدامات شاخصي است که مي تواند در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي بسيار تاثير گذار باشد.

مدير کل امور زنان و خانواده استانداري ايلام گفت: مرکز مشاوره آرامش نيروي انتظامي در واقع محيطي بسيار امن براي زنان و دختران آسيب ديده است و خانواده ها با آسودگي مي توانند فرزندان خود را براي حل مشکلاتشان به اين مرکز بفرستند.

وي در ادامه به موضوع حجاب و عفاف پرداخت و گفت:حجاب و عفاف در جامعه تنها به قشر خانم ها اختصاص ندارد و همه را شامل مي شود.

دکتر خليلوند با اشاره به اينکه حجاب و عفاف موضوع ملي است گفت:همه دستگاه ها و نهادهاي دولتي بايستي در راستاي چارچوب وظايف و ماموريت هاي خود در اين زمينه عمل کنند.

مشاور استاندار ايلام در امور بانوان پرداختن به موضوع حجاب و عفاف را نيازمند کار فرهنگي در جامعه دانست و از خانواده به عنوان اولين نهادي نام برد که بايستي فرهنگ سازي از درون آن آغاز شود.

مدير کل امور زنان و خانواده استانداري ايلام در پايان از آسيب هاي اجتماعي به عنوان دغدغه اصلي پليس در جامعه ياد کرد و گفت:سلامت اجتماعي در گرو فرهنگ سازي و آموزش همگاني است.