ایلام، راسان خبر_ مدیر عامل آبفای استان ایلام بیان داشت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان مبنی بر کاهش محسوس دما در هفته جاری، لازم است مشترکان با به کار بردن راهکاری مناسب از یخ‌زدگی کنتور جلوگیری کنند.

۱۳۹۵۱۱۹-۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر ؛ مهندس بیرنوندی با اشاره به لزوم عایق بندی کنتور‌ها و شیرآلات و لوله‌های آب شرب که در معرض سرما و یخبندان قرار گرفته اند گفت: عمده موارد یخ زدگی مربوط به کنتور و لوله‌های آب داخل منازل است که با رعایت موارد ایمنی و پوشش فعالیت از سوی شهروندان براحتی قابل پیشگیری است.

وی به اقداماتی که شهروندان می‌توانند در خصوص پیشگیری از یخ زدگی لوله‌ها و کنتورهای منازلشان انجام دهند، اعلام کرد: عایق کردن کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، موکت و سایر الیاف مصنوعی در محفظه کنتور و همچنین عایق بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان از جمله این راهکار‌ها است.

مدیر عامل آبفای استان خاطرنشان کرد: مشترکان باید در صورت یخ‌زدگی کنتور از ریختن آب جوش و یا اعمال حرارت مستقیم بر روی کنتور خودداری کنند، چرا که انجام این کار سبب تخریب کنتور و بروز خسارات بیشتر به تأسیسات می‌شود.

وی یاد آور شد با توجه به اینکه نگهداری انشعاب با مشترکین بوده در صورت عدم نگهداری صحیح کنتور و اتصالات، علاوه بر ایجاد خسارات به مشترکین به قطع آب آنان نیز منجر می شود

مهندس بیرنوندی در پایان بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجه شدن با هرگونه یخ زدگی و مشکلات در ارتباط با آب و فاضلاب با مرکز ارتباط مردمی شرکت(سامانه ۱۲۲) که بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی‌های لازم برای مشترکین است تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل آن‌ها اقدام شود.