پیام قربانی، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر با بیان اینکه  قانون مدیریت پسماندها مصوب سال ۸۳ است اظهار داشت: دریافت عوارض سازمان پسماند شهرداری استان براساس عمل و تعرفه بهای شورای اسلامی شهر ایلام  تعیین شده که مصوبات اجرای این طرح پس از تایید فرمانداری و مدیریت […]

پیام قربانی، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر با بیان اینکه  قانون مدیریت پسماندها مصوب سال ۸۳ است اظهار داشت: دریافت عوارض سازمان پسماند شهرداری استان براساس عمل و تعرفه بهای شورای اسلامی شهر ایلام  تعیین شده که مصوبات اجرای این طرح پس از تایید فرمانداری و مدیریت شهری استانداری این سازمان ملزم به اجرای این طرح است.

وی افزود: مدیریت اجرایی می‌تواند هزینه‌های دریافت پسماندها را از تولید کننده پسماند با تعرفه‌ای که طبق دستور عمل وزارت کشور توسط شوراهای اسلامی بر حسب نوع پسماند تعیین می‌شود دریافت کند.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری ایلام با بیان اینکه هر کدام از اصناف و بازاریان تعرفه‌ی خاص دارند افزود:  این افراد با مراجعه به قسمت درآمد شهرداری از میزان پرداختی عوارض سالانه خود مطلع شوند.

 وی عنوان کرد: با توجه به وضعیت کنونی جامعه و تورم زیاد مدیریت پسماند شهر ایلام  در راستای رفاه و رضایتمندی شهروندان، تعرفه‌های پرداختی سال‌جاری را نسبت به سال ۹۶ کاهش داده است.

قربانی تاکید کرد: در صورتی که تولیدکنندگان پسماند چه خصوصی و چه غیر خصوصی نسبت به پرداخت عوارض واحد مربوطه اقدام نکنند پس از  سه بار اخطار مطابق با بند ماده ۲۰ و ۲۴ آیین‌نامه مکان‌های آنان برابر قانون پلمپ خواهد شد.

وی بیان داشت: شهروندان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و چگونگی پرداخت عوارض با شماره تلفن  ۳۳۳۰۸۰۸۳ سازمان مدیریت پسماند استان تماس حاصل نمایند تا همکاران اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

وی هدف از اجرای این طرح را  تعامل با اصناف در راستای فرهنگ سازی جمع آوری پسماند در شهر ایلام  عنوان کرد.

وی گفت: هم اکنون یک غرفه دریافت پسماند خشک در میدان مخابرات شهر ایلام و مرکز سپهر نیلگون روبروی ترمینال شهدا ایجاد شده است و مردم می‌توانند با مراجعه به این مکان‌ها  زباله‌های خشک که قابل بازیافت هستند مانند کاغذ، پلاستیک، فلز، مقوا، جلد نوشابه و آب معدنی را ارائه و از مارکت داخل غرفه مواد شوینده، بهداشتی، نمک و سایر اقلام مصرفی دریافت کنند.

لازم به ذکر است، در آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند آمده شده که تولیدکنندگان پسماند عادی و اشخاص حقیقی و حقوقی مسوول مراکز و مجتمع‌هایی که پسماند عادی تولید می‌کنند در قبال مدیریت اجرایی پسماند عادی پاسخگو بوده و ملزم به رعایت مقررات و شیوه نامه‌های  این آیین‌نامه هستند.

در روزهای گذشته مدیریت پسماند شهر ایلام  نامه‌های کتبی برای اصناف و بازاریان سطح شهر ارسال نموده که در آن صاحبان این مکان‌ها را ملزم به پرداخت هزینه حمل زباله کرده است