ایلام، راسان خبر_ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: خالی کردن حجمی از آب گنگیر برای ایجاد ضریب اطمینان سد بوده است.

 

 

۸۱۸۱۸۹۵۷-۷۰۲۶۷۲۰۶

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ ذوالفقار مهدی‌راده  اظهار داشت: باید برای سد‌های ایجاد شده ضریب اطمینان فراهم شود ضمن اینکه این اقدام برای مهار سیلاب‌هاست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: این ظریف اطمینان نیز تنها با تخلیه حجمی از آب پشت سدها محقق می‌شود و این اقدام نیز در مورد سد گنگیر طی هفته‌های گذشته اجرایی شده است.

وی ادامه داد: افزون بر این شرکت آب منطقه‌ای ایلام با این اقدام زمینه فعالیت باستان‌شناسی در این سد را برای مسؤولان امر فراهم آورده و خالی کردن حجمی از آب سد به این دلیل نبوده و تنها دلیل آن ایجاد ضریب اطمینان برای این سد بوده است.

این مسؤول اضافه کرد: قراردادی نیز با پژوهشکده باستانشناسی داشته و زمان این قرارداد شهریور ۹۴ بوده که به موقع وارد فعالیت باستان‌شناسی نشده و مهرماه وارد این فعالیت شده‌اند و پس از آن قرار بود پس از سه ماه کار باستان شناسی در گنگیر انجام شود که این عملیات طول کشید.

مهدی‌زاده تصریح کرد: به هر حال سد برای مهار سیلاب و جمع اوری آب ساخته شده و با عنایت به اتمام قرار داد با باستان‌شناسان وارد فعالیت مهار سیلاب در گنگیر شده و با باستان شناسان نشستی برگزار شد که بعد از شهریور ماه به مدت دو ماه وارد فعالیت شوند و در این راستا تفاهم نامه و صورتجلسه نیز موجود است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام گفت: اینکه آثار باستانی در زیر سد مدفون شده حقیقت ندارد بلکه تراز آثار در بالای سد بوده و در معرض گل و لای قرار ندارد.

فارس