ایلام، راسان خبر_ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: صرفه جویی در مصرف آب از ضرورتهای ایام نوروز است.

IMG_20170228_36194

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی،مهندس بیرنوندی در خصوص مدیریت مصرف به خصوص در پایان سال گفت: خانه تکانی رسمی است که هرساله خانواده های ایرانی آن را انجام داده و حساسیت خاصی نیز روی آن دارند که عمده خانه تکانی ها در شست شوی ها صورت می گیرد .

مدیرعامل آبفای استان ایلام با بیان این مطلب که شهروندان با مصرف آب شرب در حین اجرای سنت نیکو و دیرینه خانه تکانی، مسئولانه برخورد نمایند افزود: مشترکین موظف هستند تا مصارف خود را هوشمندانه مدیریت نماید تا ایام نوروز ۹۶ را بدون هیچگونه مشکلی پشت سر نهاده و با معظل بی آب مواجه نگردند

مهندس بیرنوندی با بیان اینکه در روزهای پایانی سال و ایام خانه تکانی مصرف آب خانوارها بیشتر می‌شود افزود: خانه یکی از محل های صرفه جویی آب است بطوری که بین ۳۰ تا ۴۰ درصد آب مصرفی برای شستشو ها بوده که این رقم در پایان سال ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می یابد .

مدیرعامل آبفای استان ایلام ادامه داد: اگر میزان مصرف آب مدیریت نشود و مشترکان صرفه جویی در مصرف این ماده حیاتی را مورد توجه قرار ندهند، با افت فشار و حتی قطع آب در برخی از مناطق روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به تلاش مأموران و کارکنان آبفای استان ایلام اضافه کرد: کارکنان آبفای استان ایلام در روزهای پایانی سال و با توجه به افزایش میزان مصرف آب، از تمامی توان و امکانات موجود خود برای ارائه خدمت مستمر به شهروندان استفاده می کنند تا مشکلی در هیچ منطقه ای از شهر به وجود نیاید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام در پایان با اشاره به هزینه های سنگینی که برای تصفیه آب شرب انجام می‌شود، یادآوری کرد: از مردم تقاضا داریم در این ایام مصرف آب را مدیریت کنند. تا از این نعمت الهی همه همشهریان بهره مند شوند.