مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: بارش گرد و غبار تاثیرات فراوان و بسیار مخربی را بر شبکه ها و تاسیسات توزیع و انتقال برق داشته است.

modir2_2064
به گزارش راسان خبر؛ مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام افزود: در بهمن ماه سال ۹۳ بارش گرد و غبار ۷۲ ساعت خاموشی شهرستان آبدانان را در پی داشت. در شهرستان‌‌های دهلران و دره‌شهر به صورت نسبی خاموشی روی داد.
مهندس هادی شیرخانی ادامه داد: اثرات بسیار منفی تخریبی و زیست محیطی گرد و غبار باید مورد عنایت قرار گیرد و در بررسی که در این راستا صورت گرفته و آزمایشگاه‌های مربوطه آن را تائید کرده‌اند وضعیت شیمیایی بودن گرد و غبار است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام تاکید کرد: این پدیده به ظاهر زیست محیطی و طبیعی در حال تبدیل شدن به یک حادثه سیاسی و امنیتی است زیرا در صورتی که خاموشی‌ها تداوم یابد و مشکلات تامین برق روی دهد قطعا با مشکلاتی رو به رو خواهیم بود.
وی اضافه کرد: حوزه جنوبی ایلام بدون وجود ریزگردها دمایی بالای ۵۰ درجه را در فصل تابستان تجربه می‌کند و تامین برق در آن منطقه حکم اکسیژن دارد. در صورتی که در منطقه با خاموشی مکرر مواجه شویم به شدت مردم را آزار خواهد داد.
این مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات صنعت برق مصرف بی رویه و عدم رعایت الگو های مصرف است که نقش به سزایی در تحمیل بار اضافی بر شبکه ها و  تاسیسات توزیع دارد و در نتیجه وقوع خاموشی ها را منجر می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام گفت: پدیده شوم سرقت انرژی  و تاسیسات توزیع در حال تخریب پایه های اعتبار استان  در وزارت نیرو است چرا که در حال حاضر از این لحاظ جز استان های اول هستیم که خود این مسئله می تواند یکی از دلایل خاموش های گسترده باشد.
این مسوول بیان  کرد: تخصیص اعتبار به استان ایلام برای تامین برق پایدار یکی از نیازهای اساسی بوده که باید به این مهم توجه و عنایت ویژه‌ای شود.