ایلام، راسان خبر_ مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام بر لزوم استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد در ایلام تاکید کرد.

۱۳۹۰۱۱۱۸۰۰۰۰۷۴_photoa

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از فارس؛ روح‌الله نوریان  اظهار داشت: با شروع فصل سرما استفاده درست و رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز در استان ایلام ضرورت دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به شروع فصل سرما به استفاده بهینه و ایمن مصرف گاز طبیعی اشاره کرد و گفت: در فصل سرما به منظور صرفه‌جویی و استفاده ایمن از گاز طبیعی، استفاده از وسایل استاندارد و کم مصرف ضروری است.

نوریان افزود: مشترکان گاز باید با شروع فصل سرما و قبل از استفاده از لوازم گازسوز به خصوص بخاری از سلامت کارکرد آنها و همچنین از باز بودن منافذ خروجی دودکش‌ها اطمینان حاصل کنند.

وی به اهمیت نحوه اتصال قطعات دودکش اشاره کرد و گفت: قبل از نصب دودکش با شعله کبریت یا شمع مکش دریچه دودکش را بررسی و هنگام استفاده از بخاری با بررسی گرم بودن دودکش از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: مشترکان باید از نصب آبگرمکن به ویژه در محیط‌های بسته از جمله انباری، آشپزخانه‌های کوچک حمام یا رختکن و … خودداری کنند، همچنین استفاده از بخاری‌های بدون نیاز به دودکش در محیط‌های مسکونی بسته از جمله اتاق خواب و … جدا خودداری کنند.

نوریان به نصب کلاهک H در مبادی خروجی دودکش‌ها اشاره کرد و گفت: مشترکین و استفاده کنندگان از گاز طبیعی با نصب کلاهک H در مبادی خروجی، اطمینان از باز بودن زیر درب منازل و یا کانال کولر به هنگام استفاده از بخاری گازسوز محیطی آرام و ایمن را برای خود و خانواده فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در پایان به عدم استفاده از دودکش‌های آکاردئونی اشاره کرد و گفت: استفاده از بست‌های فلزی و شیلنگ استاندارد و لوله‌های فلزی در نصب بخاری و لوازم گازسوز الزامی و استفاده از یک شیر برای چند وسیله گازسوز ممنوع است.