در راستای گسترش همکاری های دو جانبه، مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل پست با مهندس تقوی نژاد معاون وزیر و رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور دیدار و گفت و گو کرد.

۴۶ece5c3-8a02-475a-9fb2-eaebc62950f9_20160508_134107

به گزارش روابط عمومی شرکت پست، در راستای گسترش همکاری های متقابل و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های شبکه پستی مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل پست با مهندس تقوی نژاد معاون وزیر و رییس کل سازمان امور مالیاتی طی نشستی مشترک دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که حلال خور عضو هیات مدیره پست، میرزایی مدیرکل جغرافیایی و کدگذاری، طبائی ذی حساب و مدیرکل امور مالی، هادوی مدیرکل پست استان تهران و تجزیه و مبادلات و جمعی از مدیران سازمان امور مالیاتی نیز حضور داشتند مهندس مهری با اشاره به قابلیت های گسترده شبکه پستی اظهار داشت: مجموعه پست با بهره مندی از شبکه توزیع مویرگی و ۱۷ هزار دفتر پستی شهری و روستایی و همچنین اعتماد و جایگاه مردمی نقش برجسته ای در راستای بهبود روابط اداری دولت و مردم ایفا می نماید.

وی گسترش خدمات نیابتی را از جمله اهداف سازمانی پست برشمرد و گفت: گسترش همکاری پست و دیگر نهادها می تواند در راستای تكریم شهروندان، كاهش تردد و سفرهای درون شهری، آلودگی زیست محیطی و نیز ارتقای سلامت اداری موثر واقع گردد.

مدیرعامل پست با بیان این که شبکه پستی همواره فناوری را فرصتی برای نوآوری و هوشمندی خدمات خود تلقی می کند افزود: شرکت پست با بهره گیری از فناوری اطلاعات و بسترسازی در جهت تحقق دولت الکترونیک و تامین رفاه حال هموطنان اقدامات گسترده ای را انجام داده است. 

وی به رویکرد جدید پست  و تغییر از سنتی به نوین اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعه پست کشور همگام با سایر ادارات پست دنیا با ترکیب سه وجه فیزیکی، الکترونیکی و مالی در تلاش است تا بتواند خدمات خود را توسعه بخشیده و پاسخگوی خواسته ها و نیازهای متغیر هموطنان باشد.

رییس هیات مدیره به روز رسانی بانک های اطلاعاتی کد پستی  و ارایه سرویس های مورد نیاز مبتنی بر کد پستی بر بستر فاوا را برای سازمان ها از جمله خدمات مهم پستی دانست و عنوان کرد: پست براساس توافق با سازمان ها، اطلاعات کد پستی را در اختیار بسیاری از سازمان ها نهاده تا در تسهیل فرایندهای اداری به ویژه احراز هویت مکانی متقاضیان خدمات به کار گرفته شود.

ارایه خدمات باجه ای به مودیان مالیاتی، چاپ و آماده سازی و توزیع ابلاغیه های مالیاتی به مودیان در نشانی، ارایه آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی، فرم اطلاعاتی سازمان در واحدهای پستی منتخب، ارسال کارت اقتصادی مودیان مالیاتی از طریق کانال توزیع مرسولات فیزیکی  و تعمیم و توسعه خدمات مربوط به اظهارنامه های مالیاتی و مشاغل خودرو از جمله خدمات قابل ارایه پست به سازمان امور مالیاتی بود که مهندس مهری به آن پرداخت.

در ادامه مهندس تقوی نژاد با اشاره به نقش موثر پست در جامعه به ویژه انجام خدمات سازمان ها اظهار داشت: با توجه به این که مجموعه پست از پتانسیل ها و توانمندی های خوبی برخوردار بوده تعامل با این بخش می تواند ثمرات خوبی را موجب گردد.

رییس کل سازمان امورمالیاتی با استقبال از مشارکت پست در ارایه خدمات این سازمان به هم وطنان اظهار امیدواری کرد: سازمان امور مالیاتی با بهره مندی از امکانات متنوع و گسترده شبکه پستی، خدمات مطلوبی را به مشتریان ارایه نماید.

همچنین در این نشست مقرر گردید طرفین با ایجاد کارگروه مشترک توافقات انجام شده را عملیاتی نمایند.