به گزارش راسان نیوز به نقل از  روابط عمومی شرکت پست، در نشست شورای اداری استان سمنان که روز گذشته در سالن یادگار امام استانداری برگزار شد، آيت الله شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، دکتر خباز استاندار سمنان، ‌معاونين استاندار، مديران كل دستگاه هاي اجرايي، فرمانداران، ائمه جمعه، بخشداران، شهرداران […]

e22f6d4e-bc0c-492f-a11e-8c6996db2a2b_20160607_100533

به گزارش راسان نیوز به نقل از  روابط عمومی شرکت پست، در نشست شورای اداری استان سمنان که روز گذشته در سالن یادگار امام استانداری برگزار شد، آيت الله شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، دکتر خباز استاندار سمنان، ‌معاونين استاندار، مديران كل دستگاه هاي اجرايي، فرمانداران، ائمه جمعه، بخشداران، شهرداران و روساي شوراي اسلامي شهرهاي استان حضور داشتند.

مهندس مهری در این نشست از پست به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی تحقق دولت الکترونیک یاد کرد و گفت: انتظار می‌رود که شرکت ملی پست با این ساختار و اساسنامه جدید نقش موثری در تحقق دولت الکترونیک ایفا کند.

وی با بیان اینکه اکثر شرکت های پست در دنیا دولتی هستند، افزود: در حال حاضر پست در ۱۸۵ کشور از ۱۹۲ کشوری که عضو اتحادیه جهانی پست هستند به صورت دولتی اداره می شود.

مهری با اشاره به مزایای پست، از این شرکت به عنوان دستگاهی موثر در سالم‌سازی فضای اداری نام برد و اضافه کرد: پست می‌تواند تا حد زیادی از تماس افراد با کارکنان ادارات کم کند و بدیهی است که این روند به سالم‌سازی فضای اداری کمک زیادی می‌کند.

رییس هیات مدیره ادامه داد: علاوه بر این کاهش ترددها، کمک به سلامت محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی بیشتر در مناطق شهری، کاهش شدید هزینه‌ها، ارتقای امنیت شهروندان و… از دیگر مزایای برون‌سپاری برخی ماموریت دستگاه‌ها به پست جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه پست در دولت تدبیر و امید امور زیادی را آغاز نموده  افزود: کمک به توسعه تجارت الکترونیک یکی از این کارها است که برای آن هدف گذاری شده و پست می‌تواند به تحقق آن در کشور کمک شایانی کند. علاوه بر این پست در سال گذشته در زمینه تک‌برگی کردن اسناد مالکیت با سازمان ثبت اسناد و در زمینه صدور کارت هوشمند و کارت‌های ملی با ثبت احوال همکاری‌های خوبی داشته است.

مهری از پست به عنوان درگاه خدمات دولت یاد کرد و گفت: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید طی توافق نامه‌ای که بین پست و استانداری‌های کشور  در راستای تحقق دولت الکترونیک منعقد شده، پست به عنوان درگاه خدمات دولت تعیین شده است.

مدیرعامل با اشاره به انتخاب استان سمنان به عنوان استان پایلوت در طرح دولت الکترونیک، خاطرنشان کرد: پست برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح در استان آمادگی دارد.

وی از شناسایی ۴۷۰ هزار مکان در استان سمنان خبر داد و گفت: بیش از ۳۷۶ هزار از این اماکن در مناطق شهری و ۹۵ هزار آن نیز در مناطق روستایی استان سمنان واقع شده است.

مهری با بیان اینکه زيرساخت استقرار GNAF در استان سمنان فراهم شده تصریح کرد: اين طرح بستري براي استقرار دولت الكترونيك محسوب مي‌شود.

وی شركت پست را متولي طرح ملی GNAF یا نظام نشاني استاندارد خواند و اظهار کرد: اين طرح باعث مي‌شود كه آدرس‌ها بر اساس كد پستي ۱۰ رقمي صورت بگیرد تا همه شهروندان بتوانند از كد پستي ۱۰ رقمي كه تنها نمايان‌گر هويت مكاني يك فرد است، بهره‌مند شوند.

مدیر عامل با اشاره به برخی موانع اجرای این طرح گفت: وجود معابر هم‌نام در مناطق شهری، وجود معابر و امکان بی‌نام، وجود اماکن متعدد بی‌پلاک در بسیاری روستاها و… از جمله مشکلات پیش روی اجرای این طرح ملی است که پیشنهاد ما برای مرتفع شدن آنها تشکیل شورای نامگذاری در استان‌ها و شهرستان‌ها است.