اسفندیار رستم زاد مدیرکل آموزش و پرورش ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت:  ۱۲۲ معلم برگزیده  در برنامه استانی هفته معلم که تحت عنوان « سی و پنجمین یادواره بزرگداشت مقام معلم» در ایلام برگزار می شود، تجلیل خواهند شد. وی افزود: ۱۰۰ نفر  از این معلمان  از مدارس […]

اسفندیار رستم زاد مدیرکل آموزش و پرورش ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت:  ۱۲۲ معلم برگزیده  در برنامه استانی هفته معلم که تحت عنوان « سی و پنجمین یادواره بزرگداشت مقام معلم» در ایلام برگزار می شود، تجلیل خواهند شد.
وی افزود: ۱۰۰ نفر  از این معلمان  از مدارس دولتی و ۲۲ معلم دیگر نیز از مدارس غیر دولتی و پیش دبستانی برگزیده شده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: انتخاب معلمان نمونه بر اساس شیوه نامه ابلاغی از وزارت آموزش و پرورش و بر اساس شاخص های تعیین شده صورت گرفته است. 
وی در ادامه عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگر حضور در نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری برنامه های فرهنگی ورزشی را از مهمترین  برنامه های بزرگداشت مقام معلم در ایلام عنوان کرد.
وی ادامه داد: همچنین هفته معلم برنامه های متعددی به منظور تجلیل از مقام  بزرگداشت معلم در شهرستان های استان نیز  برگزار خواهد شد.
به گفته رستم زاد بیش از ۱۴ هزار فرهنگی در استان ایلام کار تعلیم و تربیت دانش آموزان را بر عهده دارند. 
 ۱۲ الی ۱۹ اردیبهشت به عنوان هفته معلم نامگذاری شده است.

.