عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام  روزیک شنبه در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: با مساعدت وزارت ارتباطات سایت تلفن همراه به منظور پوشش مناطق سیل زده در منطقه چم روته عرب رودبار  راه اندازی شد. وی افزود: سیل اخیر خسارت فراوانی به زیرساخت های استان وارد نمود که نتیجه […]

عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام  روزیک شنبه در گفتگو با راسان خبر  در ایلام گفت: با مساعدت وزارت ارتباطات سایت تلفن همراه به منظور پوشش مناطق سیل زده در منطقه چم روته عرب رودبار  راه اندازی شد.
وی افزود: سیل اخیر خسارت فراوانی به زیرساخت های استان وارد نمود که نتیجه آن قطع خطوط تلفن همراه بود.
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهارداشت:  در حال حاضر خطوط  تلفن در سطح استان وصل بوده و هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
وی ادامه داد: تمامی مسیرها فیبر نوری به سمت شهرستان های مناطق سیل زده و استان های همجوار  بازسازی شده است.
وی تاکید کرد: اقدامات لازم برای ایمن سازی کامل شبکه های فیبر نوری  پس از بازسازی کامل راه های استان اندیشیده شده است.
بیرامی تصریح کرد: هماهنگی و انسجام موجود درحوزه ارتباطات استان موجب پایداری شبکه،رضایت عمومی مردم و ارتقاء شاخصهای ارتباطی استان در سطح کشور شده است.
در پی بارش باران شدید و جاری شدن سیلاب اخیر  سه فیبرنوری ایلام  در مسیر استان های خوزستان، کرمانشاه و لرستان به دلیل رانش زمین و وقوع سیل قطع شد که با برقراری مجدد فیبرنوری مسیر خوزستان، ارتباطات استان ایلام با خارج استان وضعیت نرمال شد.