عزیزاله عباسپور،مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام  با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری ها و امور عشایری استان اختصاص یافته است.  وی  افزود: این مبلغ نسبت به سال ۹۶، یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان افزایش داشته […]

عزیزاله عباسپور،مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام  با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری ها و امور عشایری استان اختصاص یافته است. 
وی  افزود: این مبلغ نسبت به سال ۹۶، یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان افزایش داشته است و از زمان اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده (۸۷ تا ۹۷) بیش از ۶۱ میلیارد تومان به حساب دهیاری ها و شهرداری های استان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان با یادآوری اینکه این مبلغ صرف امور عمرانی روستاها و امور عشایری می شود، افزود: بدون شک مشارکت مردم در پرداخت مالیات، توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای استان را به دنبال دارد. 

 عباسپور ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از ۳۱ میلیارد و ۱۴۱ میلیون تومان از این محل به حساب شهرداری های استان واریز شده که نسبت به سال ۹۶ بیش از ۹۳۸ میلیون تومان افزایش داشته است. 
وی یادآوری کرد: مبلغ پرداختی به شهرداری های استان از زمان اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده (۱۳۸۷) تاکنون به رقمی بیش از ۱۴۷ میلیارد تومان بالغ می شود. 
عباسپور با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی استان پس از وصول، به خزانه کشور واریز و مطابق با قانون برنامه بودجه، صرف امور جاری و عمرانی کشور می شود، درباره مالیات بر ارزش افزوده افزود: بر اساس قانون، عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده پس از واریز به خزانه، به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها و مناطق عشایری بر اساس جمعیت به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می گردد; همچنین سهم روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری به حساب فرمانداری های شهرستانها واریز می گردد تا با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همان روستاها و مناطق عشایری هزینه شود