عزیزاله عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام روز دو شنبه در گفتگو با خبرنگار راسان خبر اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ۹۷ بیش از  ۹ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به توسعه ورزش و امور جوانان استان اختصاص یافته است. وی افزود: بر اساس ماده ۹۴  قانون برنامه ششم توسعه، […]

 عزیزاله عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام روز دو شنبه در گفتگو با خبرنگار راسان خبر اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ۹۷ بیش از  ۹ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به توسعه ورزش و امور جوانان استان اختصاص یافته است.
وی افزود: بر اساس ماده ۹۴  قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است ۲۷ صدم درصد از کل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساختهای ورزشی بویژه در حوزه معلولین و جانبازان اختصاص دهد.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام خاطرنشان کرد:  از سال ۹۱ تاکنون بیش از ۳ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به منظور توسعه فضاهای آموزشی به حساب آموزش و پرورش استان واریز شده است.
عباسپور تاکید کرد: درآمدهای مالیاتی استان پس از وصول، به خزانه کشور واریز و مطابق با قانون برنامه بودجه، صرف امور جاری و عمرانی کشور می شود.
عزیزاله عباسپور، ادامه داد: در یازده  ماهه سالجاری  بیش از 28 میلیارد و 489 میلیون تومان از این محل به حساب شهرداری های استان واریز شده است.
وی درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: بر اساس قانون، عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده پس از واریز به خزانه، به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها و مناطق عشایری بر اساس جمعیت به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می شود.
 مدیرکل امور مالیاتی استان تصریح کرد:  سهم روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری به حساب فرمانداری های شهرستانها واریز می گردد تا با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همان روستاها و مناطق عشایری هزینه شود.