عزیزاله عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی ایلام روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام اظهار داشت: در ۹ ماهه ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد و ۷۰۷ میلیون تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های استان پرداخت شده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه […]

 عزیزاله عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی ایلام روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام اظهار داشت: در ۹ ماهه ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد و ۷۰۷ میلیون تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های استان پرداخت شده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان افزایش داشته است. 
وی افزود: ۳ درصد از ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده وصول شده، طبق ماده ۲۱ قانون برنامه پنجم توسعه کشور در همان شهرستانی که عوارض در آن وصول شده است، به منظور امور عمرانی و آبادانی شهرها و روستاها بر اساس جمعیت، بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع می شود. 
مدیرکل امور مالیاتی استان بیان داشت: با توجه به روزهای پایانی سال رسیدگی به پرونده های مالیاتی معوق سالهای ۹۲ تا ۹۵ در سیستم مالیاتی قدیم، رسیدگی به ۱۰۰۰ پرونده مهم مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی در سیستم ” سنیم ” ، رسیدگی به پرونده های دارای اظهارنامه سال ۱۳۹۶، ابلاغ اوراق مالیاتی، وصول و قطعی سازی پرونده ها و در نهایت تحقق برنامه ها و اهداف سازمان امور مالیاتی کشوردر دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه اجرای طرح جامع  مالیاتی در مرحله تکمیل قرار دارد گفت: تحول مالیاتی در اسناد بالادستی و برنامه های های توسعه ای کشور از جمله برنامه سوم تا ششم  است که همواره مورد تأکید قرار گرفته است.
عباسپور اظهار داشت: افزایش درآمدهای مالیاتی، ممیزی هدفمند، شبکه یکپارچه ردیابی و ثبت مبادلات، جلوگیری از فرار مالیاتی، کاهش هزینه مالیاتی، گسترش فرهنگ خوداظهاری، تخصیص بهینه منابع، تفویض اختیار، برون سپاری، افزایش کارآیی و بهره وری سازمانی، و ایجاد سیستم اطلاعات مدیریت درون سازمانی را از مزایای این طرح است. 
گفتنی است؛  نرخ مالیات، مبلغی است  که شخص یا شرکت ملزم به پرداخت آن می باشد که این مبلغ توسط دولت و برمبنای درآمدِ مشمول مالیات اشخاص یا شرکت‌ها تعیین می‌شود.