به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ دکتر اکبری دهبالایی، مدیرکل انتقال خون استان ایلام روز سه شنبه در  نشست خبری با اصحاب رسانه  استان ایلام گفت:  از مراجعه ۱۹ هزار مراجعه‌کننده اهدای خون از ابتدای امسال خبر داد و گفت: با تأکیدات استاندار ساخت مرکز جامع انتقال خون استان کلید خورده است. وی افزود: در یازده […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ دکتر اکبری دهبالایی، مدیرکل انتقال خون استان ایلام روز سه شنبه در  نشست خبری با اصحاب رسانه  استان ایلام گفت:  از مراجعه ۱۹ هزار مراجعه‌کننده اهدای خون از ابتدای امسال خبر داد و گفت: با تأکیدات استاندار ساخت مرکز جامع انتقال خون استان کلید خورده است.
وی افزود: در یازده ماهه اولسالجاری ۱۳ هزار و ۳۹۷ کسیه خون از مراجعه کننده  گرفته شده که این تعداد نسبت به سال گذشته ۷ درصد رشد  داشته است.
مدیرکل انتقال خون استان افزود: دستگاه پلاسما فرزیس درمانی توسط این اداره کل خریداری و در بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهر ایلام مستقرشده است.
وی ادامه داد: در راستای خدمات‌رسانی به مردم و نیازمندان فراوردهای خونی  دستگاه پلاکت فریز خریداری که با اخذ مجوز در سال آینده راه اندازی و نصب خواهد شد.
وی ادامه داد: پلاكت فريز بهترين و علمي‌ترين روش جهت رفع كمبود پلاكت در استان عنوان كرد.
وی همچنین تعداد مراجعه کنندگان خون را سال۱۱ ماهه سالجاری را بیش از ۱۸ هزار نفر عنوان کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته  نزدیک به ۱۶ هزار نفر بوده است.
وی شاخص اهدای خون بانوان در استان را  ۵ درصد عنوان کرد و گفت: در سال های گذشته این رقم ۸ درصد بوده است.
دکتر مهدی اکبری دهبالایی حداکثر سن برای اهدای خون را ۶۵سال دانست و افزود: برای جایگزین کردن اهدا کنندگان خون مستمر( افراد میانسال ) مشارکت قشر جوان، ورزشکاران و جامعه ورزشی مهم و ضروری است.
 دکتر مهدی اکبری دهبالایی با اعلام این خبر گفت: اجرای طرح ملی پیشگیری و واکسیناسیون اهدا کنندگان مستمر خون در مقابل هپاتیتB از ابتدای مهر‌ماه در سراسر کشور آغاز و تا پایان بهمن ماه جاری ادامه داشته است.
وی یادآور شد: از ابتدای اجرای این طرح در استان  بیش از ۲ هزار نفر واکسن هپاتیت(B) دریافت کرده اند.
دهبالایی خاطرنشان کرد: مهمترین هدف اداره کل انتقال خون استان در سالجاری افزایش ۶ درصدی امار اهدا کنندگان خون نسبت به سال گذشته است که در صورت محقق این امر, این اداره کل اماده ی  پاسخگویی به نیازهای ١۴ هزارنفر از هم شهروندان است.
وی  در پایان خاطر نشان ساخت:  مرکز خون گیری استان واقع در خیابان سعدی جنوبی  در ایام نوروز بجز یکم و ۱۳ فروردین از ساعت هشت صبح الی ۱۲:۳۰  آماده خون گیری از مردم استان  است
لازم به ذکر است؛ هم اکنون ۹ هزارنفر اهدا کننده خون مستمر در استان وجود دارد.