به گزارش خبرنگار راسان خبر، حجت الاسلام عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: رسانه به عنوان رکن اصلی جامعه در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تأثیر گذار هستند. وی افزود: با توجه به اینکه استان ایلام به خادمین اهل بیت مشهور […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر، حجت الاسلام عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: رسانه به عنوان رکن اصلی جامعه در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تأثیر گذار هستند.
وی افزود: با توجه به اینکه استان ایلام به خادمین اهل بیت مشهور شده  اصحاب رسانه با فرهنگ‌سازی این موضوع مهم را  در بین مردم الگوسازی کنند.
مدیرکل اوقاف ایلام اضافه کرد: وجود بقاع متبرکه شاخص از جمله علی صالح (ع) سبب جذب گردشگران و زائرین متعددی در طول سال بخصوص در ایام نوروز شده است.
وی ادامه داد: اعتبارات اوقاف استان در سال‌جاری  از محل تملک دارایی 3 میلیارد و 590 میلیون تومان است که از این رقم  تاکنون 56 درصد تخصیص داده شده است.
 وی در ادامه از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان  خبر داد و گفت: برگزاری مراسم ویژه تحویل سال، برپایی خیمه‌های معرفت، برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی، برپایی غرفه‌های پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره خانواده، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و… از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در آستان مبارک امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان ایلام  در طرح آرامش بهاری خواهد بود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اماکن زیارتی امامزادگان علی صالح(ع)، سید سیف الدین(ع)، سید عبدالله(ع)، سید ناصرالدین(ع)، پیر محمد عابد(ع)، ابراهبم قتال(ع)، سید صلاح الدین(ع) و سید عباس(ع) را از جمله اماکن متبرکه اجرا کننده طرح آرامش بهاری در این استان اعلام کرد.
وی تصریح کرد: کارکرد بقاع متبرکه در تمام‌ کارویژه‌ها و مناسبت‌ها فرهنگی است و اجرای طرح آرامش بهاری از  ۲۸ اسفند آغاز و تا ۱۴فروردین‌ماه سال ۹۸ ادامه دارد.
حجت الاسلام عزیزی اظهارداشت:  از ابتدای تعطیلات نوروز ۹۶ تا پایان روز ۱۴ فروردین ۹۷ بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از زیارتگاه ها، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی این استان بازدید کرده اند.
وی افزود:  ۱۴۸ زائر سرا در ۱۵ بقاع متبرکه شاخص استان وجود دارد که ساخت، تجهیز و تکمیل این مکان ها نسبت به سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: بسیاری از زئران عراقی که از مرز مهران وارد کشور می شوند این امامزاده  را زیارت می کنند و  صالح آباد به دلیل وجود این  امامزاده به قطب فرهنگی و معنوی استان ایلام  تبدیل شده است.
به گفته حجت الاسلام عزیزی بیش از هزار مکان مذهبی شامل مساجد، امامزاده ها، تکیه ها و غیره در سطح استان ایلام وجود دارد.