ایلام، راسان خبر_ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام از اجرای فعالیت‌های عمرانی در تمام بقاع متبرکه ایلام خبر داد.

۱۳۹۴۱۲۱۷۰۰۰۰۷۳_photoa

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ حجت‌الاسلام حسن شهیدی اظهار داشت: در موضوع حقوقی و ثبتی تعداد ۱۵ سند مالکیت اماکن مذهبی استان ایلام را هشت ماهه سال جاری اخذ شده و تکمیل و تقاضای ثبت تعداد ۱۵ اماکن مذهبی در مرحله کارشناسی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: همچنین از سوی دادگستری ۱۸ رای به نفع موقوفات در هشت ماه گذشته صادر شده که ارزش ریالی آنها بیش از یک میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: ۴۰ موقوفه جدید و قدیم در سامانه موقوفات ثبت شیده و موقوفاتی که قبلا وقف شده اما در سامانه ثبت نشده بود نیز این دسته موقوفات شناسایی و در سند وقفی در سامانه جامع ثبت خواهند شد.

این مسؤول اضافه کرد: جلسات مستمری در حوزه حقوقی و ثبتی با  هدف استیفای حقوق موقوفات و بقاع متبرکه تشکیل می‌شود که این جلسات مزین به حضور مسؤولین و نمایندگان مجلس و اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع حقوقی و ثبتی است.

شهیدی تصریح کرد: در حوزه بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه و عمران بقاع متبرکه نیز در همه شهرستان‌ها کارهای عمرانی بقاع متبرکه در بحث توسعه فضای فیزیکی بقاع متبرکه ، تهدید حدود،محوطه، کف سازی، کاشی کاری و ساخت و ساز، مرمت، تعمیر در حوزه‌های مختلف عمرانی در بیشتر بقاع متبرکه که امکان فعالیت‌های عمرانی در این مکان‌ها وجود دارد در حیطه و پیرامونی بقاع متبرکه فعالیت‌های عمرانی صورت می‌گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: در بقاع متبرکه شهرستان‌های استان ایلام می‌توان گفت که به نوعی فعالیت‌های عمرانی انجام گرفته یا در حال انجام است.

وی ادامه داد: در بحث فعالیت‌های فرهنگی، مراسمات، برنامه‌ها و فعالیت‌ها و نیز همایش‌های مختلف در طول هشت ماه گذشته به مناسبت‌های مختلف توسط  سازمان اوقاف اجرایی شده است.

این مسؤول اضافه کرد: این برنامه‌ها شامل همایش‌ها، سوگواره‌ها، جشنوارهای سراسری، نشاط معنوی ویژه کلاس‌های تابستانی بقاع متبرکه، بصیرت عاشورایی برنامه‌های دهه محرم و دهه صفر است و ضیافت الهی ویژه ماه رمضان، جشن ولایت علوی که دهه ولایت را شامل می‌شود توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان ایلام اجرایی شده است.