مدیرکل بنیاد شهید ایلام گفت:۵۰برنامه فرهنگی در هفته بزرگداشت شهدا در سطح استان برگزار خواهد شد.

IMG_20170228_34497

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر گفت: از خودگذشتگی ها و رشادت های شهدا غیر قابل توصیف است زیرا امنیت و آرامش جامعه امروز را مرهون و مدیون خون پاک  این عزیزان هستیم.

وی افزود: بدون شک نظام جمهوری اسلامی در آینده نیز به رشادت های شهدا نیازمند است زیرا برای پیش بردن اهداف نظام جمهوری الگو گرفتن راه شهدا برای ما ضروری است.

رستمیان در ادامه با اشاره به نامگذاری هفته شهدا  (راه شهیدان ادامه دارد ) گفت : زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا توسط خانوادهای آنان و مردم وظیفه عمومی در جامعه بشمار می رود.

مدیرکل بنیاد شهید ایلام در ادامه ، برگزاری ۲۲یادواره تحت عنوان هم کلاسی شهید، تجلیل از مدیران برتر حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل از نخبگان و سرآمدان با حضور مهمان کشوری از برنامه های مهم هفته گرامیداشت شهدا در استان است.

وی همچنین از دیگر برنامه های هفته شهدا در استان را نشست خبری با رسانه های گروهی استان، حضور در گفتگو ویژه خبری، همایش فعالان جبهه مجازی، برگزاری جشنواره ملی(نامه ای به یک شهید) و اهدا خون توسط جمعی از کارکنان بنیاد شهید عنوان کرد.

۱۶تا۲۲اسفند به نام هفته بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.