ایلام، راسان خبر_ مدیرکل بنیاد شهید ایلام: بیش از ۵۰برنامه فرهنگی در هفته شهدا در استان ایلام اجرا خواهد شد.

IMG_20170308_40304

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با تبریک هفته شهدا گفت: از خودگذشتگی ها و رشادت های شهدا را غیر قابل توصیف دانست زیرا امنیت و آرامش جامعه امروز را مرهون و مدیون خون پاک این عزیزان هستیم.

رستمیان اظهار داشت: بدون شک نظام جمهوری اسلامی در آینده نیز به رشادت های شهدا نیازمند است زیرا برای پیش بردن اهداف نظام جمهوری الگو گرفتن راه شهدا برای ما ضروری است.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری هفته شهدا (راه شهیدان ادامه دارد ) گفت : زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا توسط خانوادهای آنان و مردم وظیفه عمومی در جامعه بشمار می رود.

مدیرکل بنیاد شهید ایلام در ادامه ، برگزاری ۲۲یادواره تحت عنوان هم کلاسی شهید، تجلیل از مدیران برتر حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل از نخبگان و سرآمدان با حضور مهمان کشوری، مراسم تجلیل از مادران و همسران شاهد از برنامه های مهم هفته گرامیداشت شهدا در استان است.

وی همچنین، نشست خبری با رسانه های گروهی استان، حضور در گفتگو ویژه خبری، همایش فعالان جبهه مجازی، برگزاری جشنواره ملی(نامه ای به یک شهید)، افتتاح کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت، زنگ بزرگداشت روز شهدا در مدارس، اهدا خون توسط جمعی از کارکنان بنیاد شهید ، حضور خانواده های شاهد و ایثارگر در کنگره ملی شکوه ایثار(مشهد مقدس ) و همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، ویژه خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران از دیگر برنامه های مهم این هفته بشمار می رود.

۱۶ الی ۲۲اسفند به نام هفته بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.