به گزارش  خبرنگار راسان خبر در استان ایلام، رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام ظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهارداشت: خانواده های ایثارگری سطح استان که در سیل اخیر منازل آنان دچار خسارت شده یک هفته فرصت دارند با مراجعه به اداره ایثار شهرستان های مربوطه  برای ارزیابی خسارت توسط […]

به گزارش  خبرنگار راسان خبر در استان ایلام، رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام ظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهارداشت: خانواده های ایثارگری سطح استان که در سیل اخیر منازل آنان دچار خسارت شده یک هفته فرصت دارند با مراجعه به اداره ایثار شهرستان های مربوطه  برای ارزیابی خسارت توسط کارشناسان بیمه  اقدام کنند.
وی افزود: علاوه بر پرداخت خسارت بیمه، بنیاد استان  نیز در حد توان به  خانواده های آسیب دیدگان کمک خواهد کرد.
مدیرکل بنیاد شهید استان گفت:  سیلاب به منازل ایثارگران در شهرستان های استان خسارتی وارده کرده است که خوشبختانه جزئی بوده است اما با وجود این، همکاران ما در صدد هستند با بررسی های لازم بتواند طی چند روز آینده گزارش نهایی را تدوین و در اختیار بنیاد قرار دهند.
 وی با بیان اینکه این کمک ها به ایثارگران و خانواده های شهدا برای همه آنها بلاعوض استگفت: بنیاد از طریق شرکت بیمه‌گر پس از بررسی و ارزیابی تا سقف ۳۵۰ میلیون ریال نسبت به جبران خسارت وارده به جانبازان، فرزندان و همسران شهدا اقدام خواهد کرد.
 رستمیان ادامه داد:  در حال حاضر تمام ایثارگران و خانواده های شهدا به ویژه واحدهای مسکونی آنها در برابر حوادثی همچون سیل و زلزله بیمه هستند.
وی تاکید کرد:  خانواده های ایثارگران استان بایت  تامین خسارت سیل نگرانی نداشته باشند .
در ادامه با تبریک فرا رسیدن روز جانباز خدمت به خانواده‌های شهدا و جانبازان را اقدامی ارزشمند عنوان کرد و افزود: خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان، بزرگترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت هستند.
رستمیان یادآور شد:  یاد شهدا، اشاعه ارزش‌های ایثار و پایداری در جامعه محسوب می‌شود و در همین راستا دلجویی و دیدار با آنان، ادای دین به ارزش‌های انقلاب است.
وی در ادامه  با بیان اینکه  ۲۰ برنامه در روز حانباز در استان برگزار شود مهمترین این برنامه را دیدار و سرکشی از جانبازان، برگزاری جنگ شادی در استان و  شهرستانها عنوان کرد.
به گفته رستمیان ۱۲ هزار جانبازان در استان وجود دارد که از این تعداد   ۱۶۴ نفر جانباز  بالای ۷۰ درصد و ۳۶۰ نف جانباز زن  هستند.