ایلام، راسان خبر_ مدیرکل بنیاد استان ایلام گفت: دفاع مقدس اوج افتخار ماست که به برکت خون شهدا و حماسه ایثارگران و رزمندگان اسلام تحقق یافت.

n00180207-b

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر، سلیمان رستمیان ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در آستانه هفته دفاع مقدس در گفتگو با ایثار ضمن برشمردن  عمده برنامه ها وفعالیت های این بنیاد وکمیته ایثارگران در این هفته حماسه ساز ، دفاع مقدس را برگ زرینی از افتخارات ملت ایران ذکر کرد.
مدیرکل بنیاد استان ایلام  ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر و قربان ، این اعیاد را روزهای بسیار با عظمتی در تاریخ و فرهنگ اسلامی مسلمانان جهان دانست.
رستمیان  به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اشاره کرده و بزرگداشت این هفته را پاسداشت ارزش ها و آرمان های به جای مانده از شهدای والامقامی دانست که عزت و اعتلای نظام اسلامی از برکت رشادت های آنان به ثمر نشسته است.
مدیرکل بنیاداستان ایلام افزود:
هفته دفاع مقدس در حقیقت برجسته ترین و پرافتخارترین قطعه تاریخ خون رنگ انقلاب اسلامی است که در آن مقطع، مردان و زنان بزرگی از این کشور برای عزت، شرافت و کرامت انسانی تا پای جان در مقابل دشمنان کینه توز پایمردی کردند و از ناموس و شرف خود دفاع کردند.
وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس ایثارگری های شهدا و رزمندگان اسلام در دوران دفاع برای ملت ایران تداعی می شود اضافه کرد: این هفته یادآور  رزم و حماسه مردم در مقابل دشمن که از جانب استکبار حمایت می شد  و عزت، استقلال و سربلندی را برای کشور به ارمغان آمـــــــــــــــد .
مدیرکل بنیاد استان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ماندگاری کار انسان بستگی به نیت خالص و خدایی بودن آن دارد و چون دفاع مقدس، جهاد در راه خدا و عظمت بخشیدن به دین خدا بود، به همین خاطر کاری ارزشمند، ماندگار  و جاودانه شد و  لذا حال ما نیز وظیفه داریم که در مقابل این همه دلاوری و ایثارگری و در برابر ارزش ها و دستاورهای گرانبها و به یادگار مانده از شهدای والامقام تلاش  و در جهت اعتلای هرچه بیشتر آن بکوشیم
برگزاری مراسم رونمایی مجموعه کتاب ارزشمند وصایای شهدا استان ، دیدار وسرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، برنامه های فرهنگی ، ورزشی ، یادواره شهدا، تبلیغات محیطی ،نمایشگاه عکس ، بیان خاطرات دفاع مقدس ازسوی پیام آوران شهدا در سطح آموزشگاههای استان ، استفاده از ظرفیت صداوسیما و سایر رسانه های گروهی در تبیین این حماسه های ماندگار ، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در سطح تمامی شهرستان های تابعه استان ایلام از جمله برنامه هایی است که در این راستا توسط این بنیاد و مشارکت نهادهای فرهنگی در استان ایلام برگزار می گردد.