حبیب‌الله محبی، مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام  اظهار داشت:  در نتیجه وقوع سیلاب اخیر  در استان ایلام پیش بینی می شود  به ۱۸ هزار و ۹۰۰  هزار واحد های مسکونی شهری، روستایی و تجاری خسارت وارد شده باشد. وی افزود: از تعداد واحد‌های خسارت‌دیده شهری […]

حبیب‌الله محبی، مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام  اظهار داشت:  در نتیجه وقوع سیلاب اخیر  در استان ایلام پیش بینی می شود  به ۱۸ هزار و ۹۰۰  هزار واحد های مسکونی شهری، روستایی و تجاری خسارت وارد شده باشد.
وی افزود: از تعداد واحد‌های خسارت‌دیده شهری و روستایی ۱۶ هزار و ۴۰۰ واحد نیازمند تعمیر است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه میزان برآوردهای اولیه خسارت از وقوع سیل در این استان  ۴۰۰ میلیارد  ریال  است گفت: برآورد مذکور، تنها مربوط به گزارش ها و برآوردهای اولیه بوده و هنوز جمع بندی نهایی انجام نشده است.
وی بیان کرد: ۵۰ نفر از کارشناسان  بنیاد مسکن ایلام در حال ارزیابی خسارت های ناشی از سیلاب در مناطق سیل زده استان هستند.
محبی تاکید کرد: کمیته های ارزیابی با مراجعه به منازل مردم و بر اساس فرمت مربوطه میزان خسارت های ناشی از وقوع سیل را ارزیابی خواهند کرد. 
وی اضافه کرد: سیل اخیر همچنین به ابنیه فنی داخل محدوده، سیل بندها و زیرساخت های محیط روستایی  خسارت وارد کرده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام ادامه  داد: تمام خسارت دیدگان سیل اخیر در استان ایلام  به بنیادمسکن شهرستان‌ها یا بخشداری محل سکونت مراجعه و درخواست خود را جهت ارزیابی خسارات وارده تحویل نمایند تا بلافاصله کارشناسان ارزیاب بنیاد مسکن به محل اعزام شوند.