ایلام، راسان خبر_ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: ۳۸۰ مبلغ دینی و مذهبی در نقاط مختلف استان در راستای انجام برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی محرم مستقر خواهند شد.

۲۲۲۲۷۳۶

به گزارش روز چهار شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی ایلام، حجت‌الاسلام محمد فتاحی اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰۰ هیئت مذهبی و تشکل دینی در نقاط مختلف این استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه نشست‌های برنامه‌ریزی ایام محرم و جلسات متعددی با شورای هیئت مذهبی و کانون مداحان برگزارشده است، تصریح کرد: در بسیاری از برنامه‌های محرم ازجمله اجتماع بزرگ مردم در عاشورا، تاسوعا و شام قریبان بیشتر حجم کار بر دوش در سازمان تبلیغات است و امسال میدان ۲۲ بهمن در مرکز شهر  برای مراسمات تاسوعا و عاشورا پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه گردهمایی بزرگ مبلغان و هیئت‌های مذهبی روز شنبه هفته آتی برگزار می‌شود، گفت: ۸۰۰ مداح استان در دوره‌های آموزشی سازمان تبلیغات شرکت کرده‌اند و آسیب‌های که در حوزه مداحی وجود دارد در این کارگاه‌های آموزشی بررسی‌شده است.

فتاحی، بابیان اینکه در طول سال جاری چهار دوره آموزشی برای مداحان استان با حضور اساتید مجرب از تهران برگزارشده است، افزود: ۳۸۰ مبلغ دینی و مذهبی شامل مبلغان بومی و اعزامی در ایام محرم سال جاری در نقاط مختلف استان مستقر خواهند شد که ۲۰۰ نفر از این مبلغان غیربومی هستند و کار تبلیغ و برنامه‌های تبلیغی در ایام محرم را در هیئت‌های مذهبی و مساجد بر عهده خواهند داشت.

وی، با اشاره به  گردهمایی طلایه داران تبلیغ با حضور روحانیون مبلغ در استان، ابراز کرد: خوشبختانه کمترین آسیب در حوزه عزاداری‌ها مربوط به استان ایلام است که این امر باهمت اقشار اثرگذار در جامعه، هیئت‌های مذهبی و روحانیت معزز صورت گرفته و آسیب‌های کمی نیز که اگر وجود داشته باشد رصد خواهند شد.