به گزارش راسان نیوز؛ “مازیار سلیمان نژاد” اظهار داشت: با وقوع طوفان در شمالغرب کشور عراق و جنوب شرق کشور سوریه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ ۲۶و۲۷خردادماه سالجاری، توده عظیم گرد وغبار بر روی آن مناطق شکل گرفت و پس از چند ساعت در بعدازظهر روز پنجشنبه به مرزهای کشور ایران رسید. وی […]

۴۲۳۹۲۳۵۵۰_۹۷۵۲۰

به گزارش راسان نیوز؛ “مازیار سلیمان نژاد” اظهار داشت: با وقوع طوفان در شمالغرب کشور عراق و جنوب شرق کشور سوریه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ ۲۶و۲۷خردادماه سالجاری، توده عظیم گرد وغبار بر روی آن مناطق شکل گرفت و پس از چند ساعت در بعدازظهر روز پنجشنبه به مرزهای کشور ایران رسید.

وی افزود: با پایش ایستگاه های سنجش ذرات استان،میزان غلظت ذرات در ساعت ۱۵روز پنج شنبه در شهر مهران به ۲۷۹۶ میکروگرم در متر مکعب(۱۸برابر) حدمجاز رسید که پس از آن تمامی شهرستان های استان تحت تأثیر این پدیده قرار گرفتند.

سلیمان نژاد ادامه داد: با ورود این پدیده به شهرستان های استان،میزان غلظت ذرات در شهرستان های ایلام، ایوان ۱۲برابر و دهلران به ۱۷برابر حد مجاز رسید.

وی در مورد چگونگی ورود این پدیده به استان گفت: پدیده مذکور در دو مرحله به طور متناوب وارد استان گردید که حداکثر میزان ثبت شده در استان در بعداز ظهر روز پنج شنبه و مرحله بعدی از روز جمعه وارد استان گردید و تا ساعت ۲۲ همان شب ادامه داشت، که پس از آن با عبور توده گردو غبار ، هوای استان در وضعیت عادی(سالم) قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام تصریح کرد: توده مذکور از کانونی در شمالغرب عراق و جنوب شرق سوریه منشأ گرفته است.